FaceTime Android ve Windows’a geliyor

Destek web üzerinden sağlanacak

Android ve Windows kullanıcıları sonunda FaceTime görüşmelerine katılabilecek. Apple, WWDC 2021 açılış etkinliğinde FaceTime’a web üzerinden erişilebileceğini açıkladı. Bu sayede Android ve Windows PC kullanıcıları da FaceTime sohbetlerine katılabilecek. FaceTime şimdiye kadar sadece iOS ve Mac cihazlarda kullanılabiliyordu.

Yeni güncellemeyle FaceTime biraz daha Zoom ve türevlerine benzeyen bir servise dönüşüyor. FaceTime aynı zamanda bağlantı üzerinden planlanmış bir görüşmeye katılma imkanı sunuyor. Kısacası bir FaceTime görüşmesi planlayıp görüşmenin bağlantısını başkalarına göndermek ve zamanı gelince herkesin görüşmeye katılmasını sağlamak mümkün olacak.

FaceTime’ın Android ve Windows’a gelişi için kesin bir tarih verilmiş değil. Ancak bu desteğin önümüzdeki sonbaharda iOS 15’in yayınlanmasıyla birlikte aktif hâle geleceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Apple, FaceTime için Android ve Windows desteğinin dışında başka özellikler de duyurdu. Izgara görünümü seçeneği, ses kalitesini artıran ses izolasyonu özelliği, uzamsal ses desteği ve portre moduyla arka planı bulanıklaştırmak bu özellikler arasında yer alıyor.

Apple’ın duyurduğu bir diğer FaceTime yeniliği ise SharePlay adını taşıyor. SharePlay ile FaceTime görüşmesindeki kişilerin eş zamanlı olarak aynı şeyi dinlemesi veya izlemesi mümkün hâle geliyor. Disney Plus, Hulu, HBO Max ve Twitch gibi servisler SharePlay’i destekliyor. Apple Music ve Apple TV Plus da doğal destekçiler arasında yer alıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...