Facebook orijinal video içerikler sunmak için görüşmeler yapıyor

facebook orijinal video Facebook videoyu odak noktasına yerleştirme konusunda oldukça başarılı çalışmalar yapıyor. Ancak Facebook’taki içeriklerin önemli kısmı, başkaları tarafından geliştirildikten sonra platformda paylaşılıyor. Uzun vadede bunun bir sorun oluşturabileceğini öngören Facebook orijinal video içerikleri hazırlamak için televizyon stüdyolarıyla görüşüyor. Şirketin içerik lisanslamak için başka yapımcılarla da temas halinde olduğu belirtiliyor. Facebook’un bu yolla video girişiminde hızı biraz daha artırabileceği ifade ediliyor.

Recode sitesinde yer alan habere göre, Facebook orijinal video içeriklerini farklı kategorilere yaymayı planlıyor. Senaryolu programlar, oyun şovları ve spor müsabakaları, sosyal paylaşım sitesinin ilk etapta odaklandığı alanlar arasında bulunuyor.

Facebook canlı videoları ön plana çıkarmak için kesenin ağzını daha önce açmıştı. Sosyal paylaşım sitesinin medya şirketlerine canlı yayın yapmaları için milyonlarca dolar ödediği belirtilmişti. Bu yıl içinde video üzerine çalışmak adına Facebook’a katılan College Humor kurucusu Ricky Van Veen, temel amacın bir partner içeriği ekosistemi başlatmak olduğunu ifade etti.

Van Veen, hali hazırda devam eden görüşmelerde fonlanacak orijinal içerikler ve farklı yapımcılardan lisanslanacak içeriklerin hakları üzerine odaklanıldığını belirtti. Facebook, orijinal içeriklerde kendisine özgü sosyal etkileşimin nimetlerinden faydalanma konusunda da istekli görünüyor.

Facebook orijinal video içerikleriyle “medya şirketi” kimliğine bürünebilir

Facebook, bir “medya şirketi” olmadığının altını ısrarla çiziyor. Ancak orijinal video içeriklerinin sunulmaya başlamasıyla birlikte bu durum değişebilir. Şimdiden canlı video yayınlarını teşvik için elini cebine atan Facebook, orijinal içeriklerin de gelişiyle birlikte kaçındığı “medya şirketi” etiketini benimseyebilir.

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...

Huawei P50 ve Huawei P50 Pro tanıtıldı; işte özellikleri

Haftalarca ve hatta aylarca süren bekleyişin ardından, Huawei nihayet Huawei P50 serisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni cihazlar, daha önce sızıntılarda gördüğümüz gibi dairesel bir kamera...

Apple Music Yıldızı Parlayanlar programı Türkiye’de

Apple Music bugün, yükselen yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı girişimi olan Yıldızı Parlayanlar programını Türkiye’de Güneş ile başlattı. Yıldızı Parlayanlar, Apple Music'in...