Facebook Messenger taranabilir profil kodları sunuyor

facebook messenger kodları

Facebook Messenger üzerinden insanlarla temasa geçmek ve yeni bir sohbet başlatmak, sunulan özellikler sayesinde biraz daha kolaylaşacak. Artık Messenger hesapları, tıpkı Facebook hesapları gibi, özel profil bağlantılarına sahip olacak. Bu bağlantıya tıklandığında karşı tarafla anında iletişime geçilebilecek. Bağlantılar m.me/kullanıcıadı formatında gösterilecek. Sosyal paylaşım sitesinin Messenger kullanıcılarına sunduğu yenilikler bununla da sınırlı kalmıyor. Snapchat kodlarının farklı bir versiyonu olarak nitelenebilecek Messenger Kodları, platform üzerinde yeni bir ismi arkadaşlar arasına eklemeyi kolaylaştırıyor.

Messenger üzerinde sohbet etmeyi istediği kişilerle Facebook üzerinde çoktandır arkadaş olanlar, sosyal paylaşım sitesinin neden bu özellikleri sunduğunu sorgulayabilir. Sorunun cevabını verebilmek için Facebook’un Messenger için belirlediği yıl sonu hedefine bakmak gerekiyor. Şirket, Messenger’ın sadece arkadaşlarla sohbet edilen bir yer olmaktan çıkmasını ve insanların şirketlerle, müşteri hizmetleriyle iletişim kurabilecekleri, kendileri için önemli seyahat bilgilerini alabilecekleri, hatta uçuş kartlarına erişebilecekleri bir platforma dönüşmesini amaçlıyor. Bütün bu hedefler göz önüne alınınca Messenger Kodları kulağa oldukça mantıklı bir hamle gibi geliyor. Bir şirketin müşteri hizmetleri hesabına erişmek için sadece bir kod taratılması, büyük kolaylık sağlıyor.

facebook messenger kodları

Diğer tüm Facebook ürünleri gibi, Messenger Kodları da kademeli olarak dağıtılacak. Ancak şirketin Messenger’dan sorumlu yöneticisi David Marcus, dağıtım sürecinin fazla uzun sürmeyeceğini belirtiyor. Profil bağlantıları ise şimdiden çalışıyor. m.me/ sonrasında arkadaşlarının kullanıcı adını yazanlar, Messenger.com adresindeki sohbet ekranına yönlendiriliyor. Messenger’daki kullanıcı isimlerinin Facebook kullanıcı isimleriyle aynı olduğunu belirtmekte fayda var.

Facebook Messenger servisinden faydalanan aylık aktif kullanıcı sayısı ise 900 milyonu bulmuş durumda. Üç ay öncesinde 800 milyon, 7 ay öncesinde ise 700 milyon seviyesinde olan bu rakamın 1 milyar seviyesini kısa sürede aşması oldukça muhtemel gözüküyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın