Facebook Messenger İspanyolca çeviri desteği ve markalara özel AR filtreleri sunuyor

facebook messengerFacebook Messenger, uygulama üzerinden alım-satım yapan kişi ve şirketlere İngilizce-İspanyolca otomatik çeviri desteği sunmaya başladı. İlk etapta sadece ABD’de geçerli olacak bu destek sayesinde ana dili İspanyolca olan kullanıcılar, Facebook Marketplace üzerinden alışveriş yaparken kendilerine İngilizce olarak gönderilen mesajları ana dillerinde görebilecek. Aynı işlem İspanyolca mesajların İngilizceye çevrilmesi için de geçerli olacak. Bu işlemi Messenger’ın M isimli yapay zekâsı gerçekleştiriyor.

Çeviri özelliği, diğer pek çok yenilikle birlikte, Facebook’un F8 geliştirici konferansında duyuruldu. Diğer yenilikler arasında öne çıkan bir diğer seçenek ise şirketlere sunulan artırılmış gerçeklik filtreleri oldu. Böylelikle şirketlerin müşterileriyle Messenger üzerinden daha eğlenceli biçimde etkileşim kurması mümkün hâle geliyor.

facebook messengerEfektlerin satılan ürünleri görselleştirmek için kullanılabileceğini belirten Facebook, insanların markaların ürünlerini veya içeriklerini gösteren paylaşımları yapmaya da teşvik edileceğine dikkat çekti. Asus, Kia, Nike, Sephora gibi şirketler, Facebook’un yeni filtrelerini kullanan ilk markalar olarak öne çıkıyor.

Facebook Messenger için geliştiricilerin hazırladığı botların sayısı 1 yıl içinde 100 bin arttı ve 300 bine ulaştı. Platformun günlük mesaj hacmi ise geçtiğimiz yıla kıyasla 4 kat arttı ve 8 milyara ulaştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER