Teknoblog Sosyal Medya Facebook Gruplar’a toplu mesajlaşma özellikleri geldi

Facebook Gruplar’a toplu mesajlaşma özellikleri geldi

Facebook Gruplar içindeki kullanıcıların birbirleriyle daha verimli iletişim kurmaları için çeşitli Messenger özellikleri getirdi.

facebook gruplar sohbet

Facebook Gruplar hizmetine yeni bir özellik ekledi. TechCrunch‘ın haberine göre, Gruplar içinde Messenger üzerinden en fazla 250 kişinin katıldığı sohbet seçeneği sunuluyor.

Sohbetler en fazla 50 kişi dahilinde sesli veya görüntülü olabiliyor. Bu özelliğin getirilmesindeki temel amaç, kitap kulübü veya sörf kulübü gibi büyük grupların üyelerinin kendi aralarında daha küçük çaplı buluşmalar gerçekleştirmesine imkan sağlamak.

Grup içi sohbetler tüm grup üyeleri tarafından görüntülenebiliyor. Gruptaki herhangi bir kişi bu sohbete katılabiliyor veya davet edilebiliyor.

Facebook, sohbet oturumundaki her bir mesaj için bildirim göndermiyor. Eğer sohbete katılmanız için bir davet gelirse, sonrasında bildirim almaya başlıyorsunuz. Öte yandan kullanıcılar sadece kendilerinden bahsedilen mesajların bildirimlerini almayı da tercih edebiliyor.

Grup yöneticileri de sohbetleri kapatma veya oluşturma imkanına sahip. Böylelikle sadece yöneticilerin sohbet başlatması ve gereksiz yazışmaların önüne geçilmesi mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Facebook Messenger'da mesajı geri al özelliğini test ediyor

Facebook, Gruplar içindeki yeni Messenger özelliklerini kademeli olarak yayacak.

Önceki HaberiOS 12 geçiş hızı iOS 11’inkinden daha yüksek
Sonraki HaberBoston Dynamics’in robotu bu sefer engelli parkurda koşuyor – Video

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz