Facebook artık fotoğraflara da çıkartma eklemeye izin veriyor

facebook-fotograf-cikartma-200215

Facebook mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’da sohbetleri biraz daha renklendirmek için çıkartma kullanmaya başlamıştı. Çıkartmaların gördüğü ilgiden memnun kalan şirket, geçtiğimiz aralık ayında duyurduğu Stickered isimli uygulamayla kullanıcılara fotoğraflarını çıkartma ile kaplama ve bu fotoğrafları Facebook Messenger üzerinden paylaşma imkanı sunmuştu.

Facebook Stickered uygulaması önce Android’de daha sonra da iOS’te kullanıcılarla buluşmuştu. Fotoğrafları çıkartmalarla kaplama yönündeki girişimlerini bununla sınırlı tutmayan sosyal paylaşım sitesi, şimdi de iOS ve Android uygulaması aracılığıyla paylaşılan fotoğraflara çıkartma eklenmesini mümkün kıldı.

Artık iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla Facebook’a fotoğraf yüklerken fotoğrafın alt kısmında bir çıkartma ikonu belirleyecek. Kullanıcılar bu ikona dokunduklarında karşılarına çıkan ekrandan diledikleri çıkartmayı seçip fotoğrafa yerleştirebilecek. Fotoğrafa eklenen çıkartmanın konumu ve duruşuyla ilgili düzenleme yapılabilecek. Son anda fikir değiştirenler fotoğrafı yüklemeden önce çıkartmaları kaldırabilecek.

Fotoğraflara çıkartma özelliğinin önümüzdeki dönem içinde Facebook’un iOS ve Android uygulamalarına sahip tüm kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor.

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...