F1 Britanya GP 2023: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2023 sezonunda heyecan ara vermeden İngiltere’ye taşınıyor. Bu hafta sonu, takvimin en eski ve en hızlı pistlerinden biri olan Silverstone’da heyecanlı bir F1 Britanya GP 2023 yarışı bizi bekliyor. Geçen hafta sonu düzenlenen Avusturya GP‘de olduğu gibi, RedBull ve Ferrari’nin çekişmesini izleyeceğimiz tahmin ediliyor. Mercedes GP ve Aston Martin’in neler yapacağını ve McLaren’ın hızının Britanya’ya taşınıp taşınmayacağını da göreceğiz.

Cuma gününden başlayarak pazar akşamüstüne kadar; antrenman turlarından yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport’un elinde. Bu hafta sonu cuma günkü antrenman turları, cumartesi günkü antrenman ve sıralama turları ile pazar günkü ana yarış S Sport 2 kanalı üzerinden yayınlanıyor. Aşağıda F1 Britanya GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

F1 Britanya GP 2023 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

F1 Britanya GP, İtalya GP ile birlikte Formula 1’in en eski yarışlarından bir tanesidir. Silverstone Pisti’nde düzenlenmektedir.
 
Bu hafta sonu heyecan 7 Temmuz Cuma günü düzenlenen antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 9 Temmuz Pazar öğleden sonra koşulacak.

1. Antrenman Turları 

7 Temmuz Cuma,
TSİ 14.30
2. Antrenman Turları
7 Temmuz Cuma,
TSİ 18.00
3. Antrenman Turları
8 Temmuz Cumartesi,
TSİ 13.30
Sıralama Turları
8 Temmuz Cumartesi,
TSİ 17.00
F1 Britanya GP
9 Temmuz Pazar,
TSİ 17.00

1. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Britanya GP 2023 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. Üstelik S Sport Plus geçen yıllardan farklı olarak cuma günkü birinci ve ikinci sıralama turlarını da canlı olarak yayınlıyor. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. Bu arada akıllı TV platformlarında da mevcut ve web sitesi üzerinden de izleme imkanı var.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Premium aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+ Premium üyeliğine yıllık pakette aylık 33,33 TL x 12 ay veya aylık pakette 49,99 TL / ay seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Britanya GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport 2 TV+ platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

VPN ile yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izlemek ister misiniz?

Surfshark’ın avantajlı VPN aboneliğini edinin, hem internette gizliliğinizi koruyun hem de yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izleme imkanı yakalayın.

3. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor. Bunun için Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Süper Paket, aylık 24,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Eğer Smart TV üzerinde izlemeyi de isterseniz, bu durumda paket ücreti 34,90 TL oluyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport 2 Tivibu platformunda 74. kanaldan yayın yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Formula 1 yarışları nasıl izlenir? - Video

4. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme imkanı var. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 Britanya GP 2023 yarışını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun