EğlenceManşetler

F1 Bahreyn GP 2020: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 bahreyn gp 2021

Formula 1 2020 sezonu sona ermek üzere. Orta Doğu’da gerçekleştirilecek art arda üç yarışla birlikte sezon tamamlanacak. Hem pilotlar hem de takımlar klasmanında şampiyonlar belli olduğu için bu son üç yarış biraz formalite niteliğinde gibi görünebilir. Ancak özellikle takımlarda sıralamanın ve gelir dağılımının belirlenmesi açısından heyecan son yarışın bitimine kadar, orta sıralardaki takımlar için devam edecek.

Üç yarışın ikisi Bahreyn’deki Bahreyn Uluslararası Pisti’nde, farklı düzenlerde yapılacak. Bu hafta sonu gerçekleştirilecek ilk yarış geleneksel yarış pistinde yapılacak.

F1 BAHREYN GP 2020 ANTRENMAN TURLARI, SIRALAMA TURLARI VE YARIŞ SAAT KAÇTA?

 

Bahreyn Uluslararası Pisti kalkış yarışları, GP2 ve Bahreyn Grand Prix gibi organizasyonlara ev sahipliği yapan 2004 yılında açılmış motor sporları pisti. 2004’te Bahreyn’de düzenlenen Grand Prix Orta Doğu’da düzenlenen ilk yarış olmuştur.

 

Bu hafta sonu heyecan 27 Kasım Cuma günü düzenlenen antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 29 Kasım Pazar akşam saatlerinde koşulacak.


1. Antrenman Turları 

27 Kasım Cuma,
TSİ 14.00

2. Antrenman Turları
27 Kasım Cuma,
TSİ 18.00

3. Antrenman Turları
28 Kasım Cumartesi,
TSİ 14.00

Sıralama Turları
28 Kasım Cumartesi,
TSİ 17.00

F1 Bahreyn GP
29 Kasım Pazar,
TSİ 17.10

Cuma gününden başlayarak pazara kadar; antrenman turlarından yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport kanalının elinde. S Sport bu hafta sonu sıralama turları ve yarışı kendi kanalı üzerinden yayınlıyor. Aşağıda F1 Bahreyn GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

1. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Herkes için TV+, Full TV+ Paketi, Evde TV+ Aile Paketi, Evde TV+ Ekstra Paketi paketlerinden bir tanesine sahip olan aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Bahreyn GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport TV+ platformunda 77. kanaldan yayın yapıyor.

TV+’ta cumartesi günkü antrenman turları S Sport 2 kanalında yayınlanacak. Sıralama turları ise TV+ Ekstra kanalında yayınlanacak. Pazar günkü yarış da TV+ Ekstra kanalında olacak.

2. D-Smart GO

D-Smart’ın mobil içerik servisi olan D-Smart GO, abonelerin S Sport içeriklerine ulaşma imkanı sunuyor. Eğer D-Smart Mega paketi kullanan bir üyeyseniz, D-Smart GO’ya ücretsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ve tabletlerinden erişim sağlayabilirsiniz. D-Smart abonesi olmayanlar da aylık 29,9 TL karşılığında D-Smart GO Mega paketine abone olarak spor kanallarına erişim elde edebilirler. D-Smart GO iOS ve Android uygulamalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

S Sport D-Smart platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

D-Smart Go’da cumartesi günkü antrenman turları S Sport 2 kanalında yayınlanacak. Sıralama turları ise D-Smart 82. kanalda yayınlanacak. Pazar günkü yarış da D-Smart 82. kanalda.

3. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor. Bunun için Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Süper Paket, aylık 12,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Üstelik 5 GB internet paketi de hediye ediliyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport Tivibu platformunda 74. kanaldan yayın yapıyor.

Tivibu Go’da cumartesi günkü antrenman turları S Sport 2 kanalında yayınlanacak. Sıralama turları ise Tivibu Spor 2 kanalında yayınlanacak. Pazar günkü yarış ise Tivibu Spor 4 kanalında olacak.

4. Vodafone TV

Vodafone’un TV platformu Vodafone TV; iOS ve Android cihazlarında, Apple TV ve Smart TV’lerde S Sport kanalını izleme imkanı veriyor. Vodafone TV’de bulunan Full Paket, ayda 9,9 TL karşılığında sunuluyor. Bunun yanı sıra Vodafone aboneleri, sahip oldukları paket dahilinde Vodafone TV’ye ücretsiz erişim imkanı elde ediyor. Eğer Vodafone abonesiyseniz, bu hizmete ücretsiz erişim hakkınızın olup olmadığını kontrol edin.

Vodafone TV’de cumartesi günkü antrenman turları S Sport 2 kanalında yayınlanacak. Sıralama turları ve pazar günkü yarış ise Vodafone TV 15. kanalda olacak.

5. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Bahreyn GP 2020 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. S Sport Plus aylık abonelik 17,99 TL, yıllık abonelik ise 159,99 TL.

6. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Ayda 7.99 avro ya da yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 yarışlarını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER