Ever Given Süveyş Kanalı yerini İstanbul Boğazı’nı kapatsa nasıl görünürdü?

Bir haftaya yakın süredir Mısır’daki Süveyş Kanalı’nı tıkayan Ever Given kargo gemisi nihayet mahsur kaldığı yerden kurtarılıyor. Buna rağmen gemi, küresel tedarik ağını derinden etkiledi ve uluslararası taşımacılık şirketlerine büyük zararlara neden oldu. Dünyanın en yoğun nakliye yollarından birinde ortaya çıkan bu olağanüstü durum, şimdiye kadar yapılmış en büyük kargo gemilerinden biri olan, 400 metre uzunluğundaki Ever Given’in nasıl ve ne zaman hareket ettirilebileceğine dair haberleri bekledikçe yaygın bir ilgi gördü. Neyse ki, bu sabah saatlerinde sevindirici haberler gelmeye başladı. Ever Given’dan geriye ise, internet üzerinde yapılmış eğlenceli işler kalacak.

20 bin konteyner kapasiteli geminin aniden çağdaş denizcilik tarihinin en ünlü gemilerinden biri haline gelmesiyle, harita meraklısı Garrett Dash Nelson, sorun yaşayan gemiyi dünyanın herhangi bir yerine yerleştirmenize olanak tanıyan eğlenceli bir web uygulaması oluşturarak biraz eğlenmeye karar verdi.

Ever Given’ı İstanbul Boğazı ya da Çanakkale Boğazı’na götürün

Ever Given İstanbul Boğazı veya Çanakkale Boğazı gibi, sınırlarımız içinde bulunan önemli su yllarını kapatsa nasıl görünürdü. Bunu harita üzerinde Ever Given’ı istediğiniz noktaya yerleştirerek görebilirsiniz.

“Süveyş Kanalı niye tüm eğlenceye sahip olsun?” diyor Garrett. uygulamanın web sayfasında. “Evinizin rahatlığından Ever Given’i istediğiniz yerde sıkıştırıp bırakabilirsiniz. Bu büyük gemiyi başka bir yere taşımak için haritayı sürükleyip yakınlaştırın. Mükemmel şekilde sıkıştırmak için döndür düğmesini tıklayın.”

Gemiyi haritayı nasıl boyutlandırdığınıza bağlı olarak büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Ancak gerçekten meraklı kişiler, seçtiğiniz konumda görünseydi Ever Given’in gerçekten nasıl görüneceğini görmek için ölçek kutusunu tıklayabilir.

O halde ne bekliyorsunuz? Ever Given’i Süveyş Kanalı’ndan kaldırın ve onu dünya çapında bir yolculuğa çıkarın ve geminin kaptanının şu anda gerçekte olmasını dilediği bir yolculuğa çıkın.

Süveyş Kanalı’nda mahsur kalan Ever Given Microsoft Flight Simulator oyununda

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun