Essential’ın piyasa değeri telefon sevkiyatı başlamadan 1 milyar doları geçti

essential piyasa degeriAndroid işletim sisteminin kurucularından biri olan Andy Rubin, mobil dünyanın en çok güvenilen ve inanılan isimleri arasında yer alıyor. Rubin’in yeni şirketi Essential piyasa değeri ile kurucusuna duyulan güvenin ne kadar büyük olduğunu yansıtıyor. Şirket, henüz gerçek anlamda bir ürün sevkiyatı yapmamasına rağmen, piyasa değerini 1.2 milyar dolara taşıdı.

Rubin, Essential Phone’u geçtiğimiz mayıs ayının sonunda duyurmuştu. Şirketten o dönemde yapılan açıklamada cihaz için ön satış yapılmadığı, sadece rezervasyon gerçekleştirildiği belirtilmişti. Rubin, bundan birkaç hafta önce ilk cihazların sevkiyatının yakında başlayacağını açıklamıştı. Ancak ağustos ayının ortasına gelmemize rağmen, Essential Phone henüz ilk sahipleriyle buluşmuş değil.

Buna rağmen, Bloomberg köşe yazarı Tim Culpan tarafından yapılan bir analiz, şirketin piyasa değerinin yükselmeye devam ettiğini gösteriyor. Foxconn’a ait FIH Mobile isimli şirketin Essential’ın yüzde 0.25’i için 3 milyon dolar ödediğini söyleyen Culpan, bunun da şirketin tamamı için 1.2 milyar dolarlık bir piyasa değeri anlamına geldiğini belirtti.

Essential piyasa değeri geçtiğimiz ay 1 milyar dolar seviyesine yaklaşmıştı

Temmuz ayının sonu itibarıyla Essential’ın piyasa değeri 997 milyon dolar seviyesine yaklaşmıştı. Dolayısıyla son duruma pek de şaşırmamak gerekiyor. Yine de, bu değerin henüz piyasaya tek bir ürün sunmamış bir şirket için baskı yarattığı söylenebilir.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...