Eğlence

EA Sports FC 24’ün oyun müzikleri yayınlandı

ea sports fc 24

EA Sports’un en yeni futbol oyunu EA Sports FC 24, çok yakında oyuncularla buluşacak. Oyunun çıkışına sayılı saatler kala 100’den fazla sanatçının ve 85 şarkının yer aldığı şarkı listesi yayınlandı. Geniş bir yelpazeyi kapsayan liste, Major Lazer’dan, The Blessed Madonna ve The Rolling Stones’a kadar birçok sanatçıya ve müzik grubuna ev sahipliği yapıyor. Oyun müziklerinin tamamı artık Spotify ve diğer yayın platformlarında mevcut

Diğer ünlü sanatçılar arasında birden fazla BET, MOBO, MTV Avrupa ve Q Ödülü sahibi Stormzy, birden fazla Platinum sahibi megastar Jack Harlow, Grammy ödüllü Baby Keem ile 17 kez Grammy kazanan Kendrick Lamar ve Latin Grammy Ödülü sahibi Karol G yer alıyor. Aynı zamanda birçok Diamond ödülü sahibi rapçi Ninho ve 2 kez Ivor Novello Ödülü sahibi Central Cee’nin yanı sıra Hintli pop yıldızı King, Indie rock yıldızları The Last Dinner Party, Obongjayar ve ünlü rapçi KayCyy gibi çıkış yapan sanatçılar da EA Sports FC 24’ün oyun müzikleri listesinde yer bulan isimlerden bazıları.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Her parça ve sanatçı, EA Sports FC’nin, futbolun ve müzikal etkilerin küresel doğasını tanımlayan, gerçek anlamda uluslararası bir ses ortamı yaratma tutkusunu temsil ediyor. Total Football ve Brezilya yeteneği gibi benzersiz futbol tarzlarının gücü kıtaları aştığı gibi, Afrobeats, Reggaeton ve Grime da kıtaları aşarak dünyayla buluşuyor.”

ea sports fc 24

Electronic Arts’ın Müzik Genel Yöneticisi ve Başkanı Steve Schnur ise şu şekilde konuştu: “EA FC 24’ün prömiyeri, daha önce hiç olmadığı kadar yenilikçilik ve özgünlük üzerine kurulu kusursuz bir küresel oyun müziği sunuyor” diyor. “Türlere meydan okuyan, sınırları silen, futbol kültürü yaratan ve futbol hayatına güç veren yeni müzik ve sanatçılar aracılığıyla çeşitliliği ve keşfi kutlayan bir oyuncu deneyimi hazırladık. Bu, futbolun daha önce hiç olmadığı şekilde müzikle hazırlanmış bir sonraki bölümü.”

EA Sports FC 24 için erken erişim dönemi 22 Eylül’de başlıyor

EA Sports FC 24, Ultimate Edition ile birlikte gelen erken erişimle 22 Eylül 2023’te, standart sürüm ile ise 29 Eylül 2023’te oynanabilecek.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER