EA Anthem’in çıkışını 2019’a erteledi

google news abone ol

ea anthemBioWare E3 2017’de yeni büyük projesi Anthem’i duyurmuştu. Bilimkurgu temelli bir oyun olan Anthem’in Activision’ın Destiny 2’sine rakip olması hedeflenmişti. İlk etapta oyunun 2018’de oyuncularla buluşması amaçlanmıştı. Ancak geçtiğimiz hafta çıkan bazı haberlerde geliştirme sürecindeki sıkıntılar nedeniyle oyunun 2019’da yayınlanacağı belirtilmişti. Bu iddialar sonunda doğrulandı. Yayıncı EA Anthem’in oyunun 2019’un başlarında yayınlanacağını açıkladı.

EA’in çeyrek sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda konuşan şirketin CEO’su Andrew Wilson, yeni Anthem için heyecanlı bekleyişin devam ettiğini belirtti. Oyunla birlikte yeni bir deneyim sunmak için derin bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Wilson, 2019 mali yılının dördüncü çeyreğinde oyunu yayınlayacaklarını ifade etti. EA’in 2019 mali yılının dördüncü çeyreği, takvim yılı 2019’un ilk çeyreğine tekabül ediyor.

EA’in toplam kazancı içinde dijital gelirlerin oranı yüzde 67 seviyesine ulaştı. 2017’nin sonu itibarıyla konsol üzerindeki FIFA topluluğunun büyüklüğü 42 milyona ulaşırken, oyunun mobil versiyonunun oyuncu sayısı da 23 milyonu buldu. EA, 31 Mart itibarıyla sona erecek mali yılını 5.1 milyar dolar gelir ve 1 milyar dolar net kâr ile tamamlamayı planlıyor.

EA Anthem yerine yeni bir Battlefield oyununu çıkaracak

The Wall Street Journal’a konuşan EA CFO’su Blake Jorgensen, alınan kararın bir erteleme olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti. Jorgensen, oyunu rekabetin daha az olduğu bir dönemde piyasaya sürmek için stratejik bir hamle gerçekleştirdiklerini ifade etti. EA Anthem’in yerine 2018’in ekim ayında yeni bir Battlefield oyununu piyasaya sürecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR