iPhone X sahipleri iOS 11.3 ile Face ID’yi aile üyelerinin işlemlerinin onayında kullanabilecek

face idiPhone kullanıcıları, ilkbaharda yayınlanacak iOS 11.3 ile çeşitli yeni özelliklere kavuşacak. Söz konusu özelliklerden bir tanesi, iPhone X sahibi ebeveynlerin işine fazlasıyla yarayacak gibi görünüyor. Yeni iOS 11 sürümü ile Face ID teknolojisini Aile Paylaşımı üyelerinin gerçekleştirdiği satın almaları onaylamak için kullanmak mümkün olacak.

Apple’ın yeni yüz tanıma teknolojisi ile bazı işlemler ciddi ölçüde kolaylaşsa da, bazı işlemlerin pratikliği de ortadan kaybolmuştu. “Satın Almak için Sor” özelliğiyle çocuklar tarafından gerçekleştirilen satın alma işlemlerinin ebeveynler tarafından onaylanması da pratikliğini yitiren işlemlerden biri olmuştu.

Touch ID teknolojisini taşıyan iPhone modellerinde satın almalar parmak iziyle onaylanabilirken, iPhone X sahiplerinin her onay için şifre girmesi gerekmişti. Ancak bu durum iOS 11.3 ile birlikte değişecek.

iOS 11.3’ün beta sürümünü mercek altına alan 9to5Mac ekibi, ilk etapta Satın Almak için Sor özelliğinin hâlâ şifre talep ettiğini gösterdi. Ardından sistem kullanıcılara gelecekteki Aile Paylaşımı işlemlerin onayı için yüz tanıma teknolojisini kullanmayı isteyip istemediklerini soruyor. Eğer bu isteğe olumlu yanıt verilirse kullanıcıların bir daha onay işlemleri için şifreye gerek kalmıyor.

iOS 11.3 Face ID ile satın alma onayı dışında yenilikler de getiriyor

iOS 11.3 ile kullanıcılara Face ID ile satın alma onayı dışında yenilikler de sunulacak. Pil sağlığı durumunun kontrol edilmesi, ARKit ve sağlık kayıtlarının iyileştirilmesi sunulacak yenilikler arasında bulunuyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...