Dyson 360 Heurist robot süpürge karanlıktan korkmuyor

Dyson bundan üç yıl önce 360 Eye adını taşıyan robot süpürgesini tanıtmıştı. 360 Eye eksiklerine rağmen genel olarak olumlu yorumlar almış, Dyson söz konusu eksikliklerin bir sonraki modelde giderileceğini açıklamıştı. Dyson 360 Heurist adını taşıyan bir sonraki modelini Pekin’de gözler önüne çıkardı.

360 Heurist görsel açıdan pek farklı görünmese de, teknik açıdan bazı önemli değişikliklerle birlikte geliyor. Robot süpürgenin kalbinde dört çekirdekli 1.4 GHz bir işlemci bulunuyor. Bu işlemci selefine kıyasla 20 kat daha hızlı bir performans sergiliyor. Dyson’dan yapılan açıklamaya göre, bu hız artışı sayesinde 360 Heurist çevresi hakkında yüzde 60 daha fazla detay toplayabiliyor. Böylelikle robotun bir engele takılma ihtimali de yüzde 50 oranında azalıyor.

Dyson 360 Heurist ile sunulan bir diğer yenilik ise üst kameranın etrafındaki LED halka oluyor. Böylelikle 360 Eye’ın karanlıkta yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelinmesi amaçlanıyor. Üç farklı emme gücü seçeneği bulunan 360 Heurist, selefinin 40 dakikalık standart çalışma süresini ikiye katlamayı vadediyor.

360 Heurist’te de selefindeki gibi dakikada 78000 devirle çalışan Dyson V2 dijital motor bulunuyor. Buna rağmen, Dyson’dan verilen bilgiye göre yeni robot süpürgede yüzde 20 daha yüksek bir emme gücü sağlanacak.

dyson 360 heuristDyson 360 Heurist, akıllı telefon uygulaması üzerinden kontrol edilebilecek. Buna ek olarak, Amazon Alexa desteği sayesinde robot süpürge sesli komutlarla da yönetilebilecek. 360 Heurist, Çin’de kasım ayında 5490 yuan (5084 TL) karşılığında satışa sunulacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın