Donald Trump blogunu bir ay geçmeden kapattı

google news abone ol

Eski ABD Başkanı Donald Trump, blog yazarlığından pek keyif almamış gibi görünüyor. CNBC’nin haberine göre, Trump geçtiğimiz ayın başlarında açtığı blogunu aradan henüz bir ay geçmeden kapattı.

“Donald J. Trump’ın Çalışma Masasından” adını taşıyan blog, 4 Mayıs’ta açılmıştı. Eski ABD Başkanı, bu platformu Facebook ve Twitter tarafından yasaklandıktan sonra takipçilerine ulaşmak amacıyla kullanmayı planlıyordu. Ancak geçtiğimiz gün itibarıyla bu blog Trump’ın internet sitesinden tamamen kaldırıldı.

Donald Trump’ın yardımcılarından Jason Miller, CNBC’ye yaptığı açıklamada blogun kaldırıldığını ve geri gelmeyeceğini doğruladı. Arşivlenen blog yazılarına basın açıklaması olarak sitenin başka bir bölümü üzerinden erişilebiliyor.

Trump, Facebook ve Twitter‘dan geçtiğimiz ocak ayında ABD Kongresi’ne yapılan saldırının ardından engellenmişti. Eski ABD Başkanı, bu kararın ardından kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıklamıştı.

Jason Miller, blogun geçtiğimiz ayki açılışının ardından yaptığı açıklamada yeni internet sitesinin Trump’ın açıklamalarına ulaşmak için mükemmel bir kaynak olacağını belirtmişti. Ancak bu blog, Trump’ın sözünü verdiği sosyal medya platformu değildi. Miller, kısa süre içinde bu konuda önemli açıklamalar yapacaklarını belirtti.

Donald Trump için sosyal medya platformları, özellikle Twitter büyük bir öneme sahipti. Ancak eski ABD Başkanı’nın blogu sosyal medya hesaplarının yerini tutamamıştı. NBC’nin haberine göre, Trump’ın blogu bir ayda sadece 212 bin etkileşim aldı. Bu sayı, Trump’ın Twitter hesabının etkileşim oranlarına kıyasla bir hayli düşük.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR