DJI Mini 2 SE drone tanıtıldı, işte özellikleri

DJI Mini 2 SE drone ile ürün yelpazesine yeni bir seçenek daha ekledi. Mini 2 SE uçuş performansı, görüntü iletimi ve akıllı özellikler tarafında Mini SE‘nin önüne geçmeyi vadediyor. Fotoğraf ve video kalitesi konusunda ise pek büyük bir değişim söz konusu değil. Mini SE 2’nin hedef kitlesinde Mini SE kullanıcılarından ziyade ilk kez bir drone alacakların bulunduğu söylenebilir.

249 gramdan daha hafif olan Mini 2 SE drone, dünyanın pek çok ülkesindeki drone mevzuatının dışında kalan bir cihaz. Bu drone’un 1/2.3 inç CMOS sensörüyle 2.7K video kaydetmek ve 12 megapiksel çözünürlüklü fotoğraflar çekmek mümkün oluyor.

Maksimum uçuş süresi 31 dakika olan drone, 10 kilometreye kadar olan mesafelerden HD video aktarımı yapılabiliyor. Sezgisel uçuş kontrol özellikleri arasında tek dokunuşla kalkış ve iniş, sabit süzülme ve eve dönüş bulunuyor. Bu özelliklerin akıllı çekim modlarıyla desteklendiğini belirtmekte de fayda var.

Mini 2 SE ve Mini 2 aynı kamera sensörüne sahip olsa da, kamera yetenekleri konusunda bazı farklar söz konusu. Mini 2 ile 4K video kaydı yapmak mümkünken, Mini 2 SE’de maksimum video çözünürlüğü 2.7K ile sınırlandırılmış.

DJI Mini 2 SE drone için ne kadar ödemek gerekiyor?

Mini 2 SE’nin baz versiyonu 369 dolar karşılığında satılacak. Fly More Combo paketini isteyenlerin ise 518 dolar ödemesi gerekiyor. Bu pakette ekstra piller, pervaneler ve başka aksesuarlar bulunuyor.

DJI Mini 2 SE ile kullanım kolaylığı, dayanıklılık ve uygun fiyat arasında bir denge vadediyor. Drone, 22 Mart 2023 itibarıyla raflardaki yerini alacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun