DJI Mavic 3 Pro ile üç kamera dönemi başlıyor

Hasselblad kameralı drone, orta ve yüksek telefoto çekimler için yeni bir seviyeye çıkıyor.

DJI, Mavic 3 serisine “Pro” ve “Pro Cine” modelleri ile devam ediyor. Üç kameralı yenilikçi sistem sayesinde kullanıcılar için çarpıcı fotoğraf ve video deneyimleri sunan DJI Mavic 3 Pro, önümüzdeki ay piyasaya sürülüyor.

Yeni DJI Mavic 3 Pro modeli, önceki modelde yer alan dört üçlük Hasselblad kameraya ek olarak, daha hassas çerçeveleme için 70mm orta-tele ve 166mm zoom kameralarını içeren bir üçlü kamera sistemi sunuyor. Mavic 3 Pro’nun Hasselblad kamerası, maksimum 5.1K çözünürlükte 50fps’ye kadar video çekebilirken, DCI 4K modunda ağır çekim 120fps özelliği de bulunuyor. Yeni 3x kamera ise, 1/1.3” CMOS sensör üzerinde 4K/60fps video ve 48 megapiksel fotoğraf çekebilme imkanı sağlıyor. Ayrıca, Mavic 3 Pro’nun tele kamerası, daha geniş f/3.4 diyafram açıklığı (önceden f/4.4) ve 4K/60fps video desteğiyle hafif bir yükseltme alıyor.

Ekstra kamera gücü, küçük bir pil performansı maliyeti ile geliyor. Mavic 3 Pro, standart Mavic 3’ün 46 dakikaya kıyasla maksimum 43 dakika uçuş süresi sunuyor. Ancak, bu süreler DJI’nin APAS 5.0 engel önleme teknolojisi kullanılmadığında ve video çekimi yapılmadığında geçerli.

dji mavic pro 3

Mavic 3 Pro’da ayrıca, DJI’nin “OccuSync” O3+ teknolojisi, Wi-Fi 6 üzerinden mobil cihazınıza 80 MB/s dosya aktarım hızları ve DJI RC kontrolörüne 1080p/60 canlı yayınlar sunuyor. DJI’nin FocusTrack özelliği gibi “akıllı” modlar ve MasterShots ile otomatik olarak video çekip düzenleme yeteneği de mevcut.

Mavic 3 Pro Cine versiyonu, Mavic 3 Pro ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. Mavic 3 Pro Cine’nin benzersiz yönü, Apple ProRes kodlama (422 HQ, 422 ve 422 LT) desteği ve bu görüntüleri saklayabilmesi için 1TB dahili depolama alanı sunmasıdır.

dji mavic 3 pro cine

DJI Mavic 3 Pro, şu anda yurt dışında DJI’ın web sitesi ve diğer mağazalardan ön sipariş verilebilir ve mayıs ayında gönderilmeye başlanacaktır. Önceki modeller gibi, Mavic 3 Pro da farklı paketlerle sunuluyor. Bu paketlerden biri olan 2.999 dolarlık Fly More Combo, taşıma çantası, iki ekstra pervane seti, dört ND filtre, iki ekstra pil ve şarj cihazı, koruyucu burun, şarj kablosu ve dahili ekranlı standart RC kontrolörü içeriyor. Ayrıca, temel paket olarak adlandırılan 2.199 dolarlık paket, standart Mavic 3’e kıyasla 150 dolar daha pahalı olup, sadece kumanda içeriyor.

Daha profesyonel kullanıcılar için 3.889 dolarlık Fly More Combo paketi bulunuyor. Bu paket, daha önce belirtilen öğelerin yanı sıra, canlı video akışını yakalamak için bir çift anten ve geliştirilmiş RC Pro kontrolörü sunuyor. Son olarak, en üst düzey Mavic 3 Pro Cine, RC Pro kontrolörü ile birlikte tam premium combo paketi olarak 4.799 dolarlık fiyat etiketi ile sunuluyor. Bu fiyat, önceki Cine modelinden daha düşük olan 5.000 dolarlık fiyat etiketinden şaşırtıcı bir şekilde daha uygun.

dji mavic pro 3 fly more combo
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ExpressVPN, Apple TV üzerinden global içeriğe kapı açıyor

DJI Mavic 3 Pro ve Pro Cine modelleri, drone kullanıcıları için üç kameralı bir sistemle yeni ve heyecan verici fotoğraf ve video deneyimleri sunuyor. Bu yeni serinin, profesyonel ve hobi amaçlı drone kullanıcıları için yeni ufuklar açması bekleniyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun