Teknoloji

Diesel Griffed Gen 6 Wear OS 3 işletim sistemli akıllı saat tanıtıldı

diesel griffed gen 6

Fossil Group portföyündeki Wear OS 3 işletim sistemli akıllı saatlere bir yenisini daha ekledi. Diesel Griffed Gen 6, 1 Aralık’ta 350 dolarlık fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Griffed Gen 6, 2019 çıkışlı Axial’dan bu yana Diesel markasını taşıyan ilk “amiral gemisi” akıllı saat olma özelliğini taşıyor. Axial’dan sonra piyasaya çıkan Diesel Fadelite şeffaf kayışı ve kendine özgü tasarımıyla dikkat çekse de, özellikleri itibarıyla pek “akıllı” görünmüyordu. Diesel’in yılın daha önceki zamanlarında bir akıllı saat çıkarması planlansa da, evdeki hesap çarşıya uymamıştı.

Ne olursa olsun, Griffed Gen 6’ın teknik bakımdan takipçisi olduğu Axial’ın üstüne çok fazla şey koyduğu söylenebilir. Fossil’in Gen 6 platformu üstüne inşa edilen akıllı saat, Snapdragon Wear 4100 Plus işlemciye sahip. Bu işlemciye 1 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı ise 8 GB. Yenilenmiş hızlı şarj özelliği sayesinde saatin pili 30 dakika içinde yüzde 80 oranında doluyor.

Diesel Griffed Gen 6 için farklı kayış seçenekleri sunuluyor

Donanım tarafında Diesel şimdilik pek fazla detay paylaşmış değil. Ancak Griffed Gen 6’nın büyük bir akıllı saat olduğu kolaylıkla anlaşılıyor. Bluetooth 5 LE, Wi-Fi, GPS ve NFC desteğine sahip akıllı saatte egzersiz, kalp atış hızı ve kandaki oksijen seviyesini ölçebilecek sensörler mevcut.

diesel griffed gen 6

Diesel Griffed Gen 6 için siyah/gümüş ve tunç/siyah kasa seçenekleri sunuluyor. Kayış içinse metal, deri ve üzerinde Diesel logosu bulunan silikon seçenekler kullanıcıları bekliyor.

İLGİLİ HABERLER