Dell Latitude 13 7320 ile Surface Pro X’e meydan okuyor

Dell Latitude 13 7320 adını taşıyan Surface Pro X rakibini duyurdu. “2’si 1 arada” formatında hibrit bir ürün olan Latitude 13 7320, Surface Pro X’in özelliklerinin neredeyse tamamına meydan okuyor. Dokunmatik ekran, 3:2 görüntü oranı ve 11. nesil Intel Core i7 vPro işlemci öne çıkan özellikler oluyor. Bellek ve depolama alanı seçenekleri de üst düzeyde olan Latitude 13 7320’de LTE modem de mevcut. Cihaz, ABD’de 999 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

Latitude 13 7320’de 13 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekran bulunuyor. Full HD+ çözünürlüklü ekranın görüntü oranı yukarıda da belirttiğimiz gibi 3:2. Maksimum parlaklık seviyesi ise 500 nit. Ekranın etrafındaki çerçeve ise Surface Pro X’e kıyasla daha kalın gibi görünüyor. Ekranı Corning Gorilla Glass DX Touch cam koruyor.

11. nesil Intel Core i7 vPro işlemciye 16 GB RAM eşlik ediyor. Depolama alanı seçenekleri ise 1 TB’ye kadar uzanıyor. SSD seçenekleri 128 GB’den başlıyor. Bellek ve disk lehimlendiği için depolama alanı kapasitesi seçimini dikkatli şekilde düşünerek yapmakta fayda var.

Dell Latitude 13 7320 mart ayının sonunda satışa sunulacak

Cihazda 5 megapiksel HD çözünürlüklü bir web kamerası bulunuyor. Ancak kullanıcılar isterlerse Windows Hello desteği için kızılötesi kamerayı tercih edebilecek. Modem seçenekleri arasında Snapdragon X20 LTE de bulunuyor. Bağlantı seçenekleri arasında ise Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, iki USB-C girişi ve ses jakı da mevcut. Dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh kapasiteli pili veriyor. Yapay zekâ destekli Dell Optimizer yazılımı da sistem işlevlerini hızlandırıyor ve genel tepkiselliği iyileştiriyor. Cihazda Süper Düşük Güç Modu da sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lenovo Legion 7i ve 5i Pro dizüstü oyun bilgisayarları tanıtıldı

Dell Latitude 13 7320, çıkarılabilir bir klavye ve bir kaleme sahip. Ancak bunlar ayrıca satılıyor. Klavyede kalemin yerleştirilebileceği bir alan da mevcut. Latitude 13 7320, 30 Mart 2021’de satışa sunulacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...