Cortana’ya Google Takvim desteği eklendi

Microsoft şimdi Cortana dijital asistanının Google Takvim verilerine erişmesine izin veriyor. Yazılım devi Cortana’ya yeni bir Gmail bağlantısı ekledi. Bu sayede dijital asistanın Google Takvim verilerine bağlanması mümkün hâle geliyor.

Cortana’nın henüz Windows 10’un Türkçe sürümünde çalışmadığını belirtelim. Yine de, Cortana’dan yararlanan Windows 10 kullanıcıları, eğer Gmail hesaplarını birincil hesapları olarak kullanıyorlarsa, bu yeni özellik sayesinde asistanla takvime kaydedilmiş randevulara kolaylıkla erişebilecekler, farklı takvimlerde anımsatıcılar kurabilecekler.

Yeni gelen Google Takvim desteği sayesinde, Harman Kardon’un Evoke cihazı gibi Cortana destekli hoparlörlerde komutlar kullanılarak takvim bilgilerine erişilebilecek. Ayrıca iOS ve Android’deki Cortana uygulamaları da Google Takvim bilgilerine erişip bunları okuyabilecek veya kullanabilecek.

Microsoft’un Cortana’da sunduğu Google Takvim desteği Windows 10 PC’lerine sunulmaya başlandı. Destekleyen sistemlerde, Cortana’nın dizüstü bilgisayar ayarları içinde bulunan bağlı hesaplar bölümünden söz konusu desteğin ayarları yapılabiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...