Clubhouse Android uygulamasının ekran görüntüleri ortaya çıktı

Yılın ilk iki ayının en çok ilgi gören sosyal platformlarından biri olan Clubhouse, hâlâ kendisinden konuşturmaya devam ediyor. Satış dedikoduları, saldırı girişimleri ve skandallar platformun gündemde kalmasına yardımcı oluyor. Clubhouse hâlâ iPhone’lara özgü ve davetiyeyle girilen bir uygulama olsa da, bu durum yakında değişecek. Clubhouse Android uygulamasının ekran görüntülerinin internete sızması, uygulamanın çıkışının çok uzak olmadığını gösteriyor.

Yeni uygulamaların kendilerini önce iOS ekosisteminde test etmesi sıra dışı bir durum değil. Bunun farklı sebepleri olsa da, Android kullanıcılarını rahatsız eden bu durum kısa vadede değişecek gibi görünmüyor. Ancak Clubhouse gibi sosyal medya uygulamalarının Android’i tamamen görmezden gelme lüksü bulunmuyor. Başarısını korumak için Android’de boy göstermesi gereken Clubhouse, bunun için fazla zaman kaybetmeyecek.

Clubhouse’dan daha önce yapılan açıklamada Android uygulamasının hazırlıklarının sürdüğü doğrulanmış ve uygulamanın önceliklerden biri olduğu belirtilmişti. Bir taraftan da platformun istikrarını korumak ve güvenliğini artırmak için çalışan Clubhouse’un Android uygulaması konusunda hedefinin biraz arkasında kaldığı söylenebilir.

Clubhouse’un Android uygulaması üzerinde çalışan geliştirici Mopewa Ogundipe, bazı ekran görüntülerini Twitter’da paylaştı. Ekran görüntülerine bakılınca uygulamanın en azından profil sayfasının iOS versiyonuyla aynı tasarıma sahip olacağı görülüyor. Bir diğer geliştirici Morgan Evetts ise Clubhouse Android uygulamasının hazırlıklarının altı haftadır sürdüğünü ve uygulamanın mayıs ayı içinde yayınlanacağını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung "Fan Edition" adını Galaxy Tab S7 FE ile tabletlere açabilir

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...