OPPO
OPPO A98 5G
📺
Ekran
6.72"
⚡
İşlemci
Snapdragon 695 5G
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
67W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
64MP f/1.7
🤖
OS
Android 13 (ColorOS 13.1)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | A98 5G |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Cool Black, Dreamy Blue, Bold Gold |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.1 |
| Yükseklik (mm) | 165.6 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 192 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.72 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 392 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 680 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 695 5G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 660 + 6x1.7 GHz Kryo 660) |
| GPU | Adreno 619 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 64MP f/1.7 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 makro / 2MP f/3.3 mikroskop |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Triple kamera / Portrait |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.1 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (ColorOS 13.1) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS / 2 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO A98 5G Haberleri
15 Mayıs 2023Oppo F23 5G tanıtıldı: Snapdragon 695 işlemci, 120 Hz ekran
21 Mart 2023Oppo Find X6 ve X6 Pro tanıtıldı: Güçlü işlemciler, güçlü kameralar
21 Mart 2023Oppo A98 5G için beklenen işaretler resmi kayıtlardan geliyor
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
