Teknoloji

Oppo A98 5G için beklenen işaretler resmi kayıtlardan geliyor

oppo a98 5g

Oppo A98 5G olduğuna inanılan PHQ110 model kodlu Oppo telefonu, Çin’in sertifika kurulu TENAA’nın kayıtlarında boy göstermişti. Akıllı telefon Tayland’ın sertifika kurulu NBTC’nin veri tabanına da CPH2529 model numarasıyla girdi. Bu da akıllı telefonun Çin dışında da piyasaya sürüleceği anlamına geliyor.

Tayland’da verilen sertifika telefonun teknik özellikleri konusunda pek fazla ipucu barındırmıyor. Burada sadece telefonun 5G desteğine sahip olduğu görülüyor. Ancak Çin’de TENAA’nın kayıtları sayesinde telefonun teknik özellikleri konusunda fikir edinmek mümkün oluyor.

A98’in kalbinde 2.2 GHz sekiz çekirdekli bir işlemcinin bulunması bekleniyor. 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü kavisli AMOLED ekranın telefonun parmak izi tarayıcısına da ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

oppo a98 5g

Oppo A98 5G’nin RAM seçenekleri 12 GB’a kadar uzanacak

Akıllı telefonun işlemcisine eşlik edecek RAM seçenekleri 12 GB’a kadar uzanacak. Dahili depolama alanı içinse maksimum kapasite seçeneği 512 GB olacak. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise ölçülmüş kapasitesi 4690 mAh olan pil verecek.

Oppo A98 5G toplamda üç kamerayla kullanıcıların karşısına çıkacak. 108 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya 2 megapiksel sensör eşlik edecek. Bu sensörün derinlik için mi yoksa makro çekimler için mi kullanılacağı belirsizliğini koruyor. Telefonun önünde ise 16 megapiksel çözünürlüklü bir kamera mevcut olacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER