📱
Lenovo
Lenovo Tab Plus (2024)
📺
Ekran
11.5"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G99
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
7700 mAh
⚡
Şarj
45WW
🤖
OS
Android 14
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Lenovo |
| Model | Tab Plus (2024) |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Luna Grisi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 177.0 |
| Yükseklik (mm) | 256.0 |
| Kalınlık (mm) | 7.0 |
| Ağırlık (g) | 630 |
| Malzeme | Plastik / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 11.5 |
| Panel Tipi | IPS LCD (2K) |
| Çözünürlük | 2000 x 1200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 207 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 400 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G99 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Arka Kamera | 13MP f/2.0 |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 7700 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Lenovo Tab Plus (2024) Haberleri
13 Mayıs 2026Googlebook, Chromebook’tan sonra Google’ın yeni laptop hamlesini başlatıyor
12 Mayıs 2026Medion Signium 14 S1, 27 bin TL'nin altında 2880x1800 çözünürlüklü 120 Hz OLED ekran sunuyor
04 Mayıs 2026Lenovo Legion Y70 8000 mAh piliyle sahneye çıkıyor
21 Nisan 2026Lenovo’nun el konsolu Legion Go S'te fiyatlar kontrolden çıktı
19 Nisan 2026Motorola Android 17 beta kapısını daha çok kullanıcıya açtı
Diğer Lenovo Tabletları
Lenovo
Lenovo Tab Extreme (2023)
- 14.5" ekran
- MediaTek Dimensity 9000
- 12GB RAM
- 12300 mAh
- 13MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
Lenovo
Lenovo Tab P12
- 12.7" ekran
- MediaTek Dimensity 7050
- 8GB RAM
- 10200 mAh
- 13MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş

