📱
Lenovo
Lenovo Tab Extreme (2023)
📺
Ekran
14.5"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 9000
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
12300 mAh
⚡
Şarj
45WW
🤖
OS
Android 13
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Lenovo |
| Model | Tab Extreme (2023) |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Fırtına Grisi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 185.5 |
| Yükseklik (mm) | 282.8 |
| Kalınlık (mm) | 5.7 |
| Ağırlık (g) | 650 |
| Malzeme | Plastik ön / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 14.5 |
| Panel Tipi | IPS LCD (2.8K) |
| Çözünürlük | 2944 x 1840 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 240 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 9000 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.05 GHz X2 + 3x2.85 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Mali-G710 MC10 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Arka Kamera | 13MP f/2.0 |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@30fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 12300 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Lenovo Tab Extreme (2023) Haberleri
15 Mayıs 2026Tim Cook ve Elon Musk’ın arasında oturan Çinli milyarder kim?
15 Mayıs 2026NVIDIA H200 yapay zekâ çiplerinin Çin'e satışı için ABD'den sınırlı onay geldi
13 Mayıs 2026Googlebook, Chromebook’tan sonra Google’ın yeni laptop hamlesini başlatıyor
12 Mayıs 2026Medion Signium 14 S1, 27 bin TL'nin altında 2880x1800 çözünürlüklü 120 Hz OLED ekran sunuyor
04 Mayıs 2026Lenovo Legion Y70 8000 mAh piliyle sahneye çıkıyor
Diğer Lenovo Tabletları
Lenovo
Lenovo Tab Plus (2024)
- 11.5" ekran
- MediaTek Helio G99
- 8GB RAM
- 7700 mAh
- 13MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
Lenovo
Lenovo Tab P12
- 12.7" ekran
- MediaTek Dimensity 7050
- 8GB RAM
- 10200 mAh
- 13MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş

