📱
Apple
Apple iPad Pro 12.9″ (M2)
📺
Ekran
12.9"
⚡
İşlemci
Apple M2
🧠
RAM
8GB / 16GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB / 1TB / 2TB
🔋
Pil
10758 mAh
⚡
Şarj
96W (USB-C)W
🤖
OS
iPadOS 16 (19'a kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Apple |
| Model | iPad Pro 12.9" (M2) |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Uzay Grisi, Gümüş |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 214.9 |
| Yükseklik (mm) | 280.6 |
| Kalınlık (mm) | 6.4 |
| Ağırlık (g) | 682 (Wi-Fi) / 684 (5G) |
| Malzeme | Gorilla Glass ön / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 12.9 |
| Panel Tipi | Liquid Retina XDR (mini-LED) |
| Çözünürlük | 2732 x 2048 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 265 |
| Yenileme Hızı (Hz) | ProMotion 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 / 1600 (HDR) |
| HDR Desteği | HDR / Dolby Vision / P3 |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Apple M2 |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | 8 çekirdek CPU (4P+4E) |
| GPU | Apple GPU 10 çekirdek |
| RAM | 8GB / 16GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB / 1TB / 2TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Arka Kamera | 12MP f/1.8 |
| Ön Kamera | 12MP f/2.4 ultrawide yatay (Center Stage) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 10758 |
| Kablolu Şarj (W) | 96W (USB-C) |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (MagSafe) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Thunderbolt 4 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | iPadOS 16 (19'a kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Apple Intelligence |
📰 Apple iPad Pro 12.9" (M2) Haberleri
06 Eylül 2025iPadOS 26 İncelemesi
09 Eylül 2024Apple iPadOS 18'in yayın tarihini açıkladı
16 Temmuz 2024iOS 18 Public Beta sürümü nasıl indirilir ve kurulur?
Diğer Apple Tabletları
Apple
Apple iPad Pro 13″ (M5)
- 13.0" ekran
- Apple M5
- 12GB / 16GB RAM
- 10290 (38.99 Wh) mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad Pro 11″ (M5)
- 11.0" ekran
- Apple M5
- 12GB / 16GB RAM
- 8160 (31.29 Wh) mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad (11. Nesil)
- 11.0" ekran
- Apple A16 Bionic
- 8GB RAM
- 7606 mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad Air 13″ (M3)
- 13.0" ekran
- Apple M3
- 8GB RAM
- 36.59 Wh mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş

