Chrome OS kullanıcıları mesajlara bildirim üzerinden yanıt verebilecek

Android kullanıcıları, uzun süredir kendilerine gelen mesajlara bildirim üzerinden yanıt verebiliyor. Yakında Chrome OS kullanıcıları, yani Chromebook sahipleri de bu imkandan yararlanabilecek.

Google, Chromebook sahiplerinin gelen mesajlara bildirim üzerinden yanıt vermesini sağlayacak güncellemenin dağıtımına başladı. Tıpkı Android’de olduğu gibi, Chromebook’ta da destek kapsamındaki uygulamalar üzerinden gelen mesajlara bildirimin gösterildiği pencerede yanıt verilebiliyor. Böylelikle kullanıcılar dikkatlerini dağıtmadan başkalarıyla iletişim kurabiliyor.

Söz konusu özellik, henüz tüm kullanıcılara açılmış değil. Test sürümlerinden çıkamamış olması, özelliğin şimdilik hazır olmadığı anlamına geliyor. Google da bu konuda kullanıcılara uyarıda bulunmayı ihmal etmiyor.

İlgili Chrome OS güncellemesi birkaç hafta sonra yayınlanabilir

İlgili Chrome OS güncellemesini yayınlanmasının birkaç haftayı bulabileceği belirtiliyor. Ancak bu güncellemenin Chromebook kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracağını görmek zor değil. Özellikle Chromebook üzerinden dizi veya film izlerken gelen mesajları yanıtlamak isteyenler için bu özelliğin varlığı fazlasıyla işe yarayabilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...