Chrome OS için özel Google Meet uygulaması dağıtımda

Google Chrome OS platformu için hazırladığı yeni güncellemeyi dağıtıma çıkardı. Söz konusu güncelleme, Chrome OS’in arkadaşlarla ve iş arkadaşlarıyla iletişimde daha verimli bir araç hâline gelmesini amaçlıyor.

Chrome OS’in 92 numaralı sürümüyle birlikte Google Meet ön yüklü bir İleri Web Uygulaması (PWA) olarak ön yüklü şekilde sunuluyor. Böylelikle kullanıcılar başlatıcı üzerinden bir video görüşmeye katılabiliyor.

Uygulamada performans iyileştirmeleri de yapıldığını belirten Google, farklı ağ koşullarındaki görüşmelere daha iyi uyum sağlanabileceğini ifade etti. Şirket, ekran paylaşımı sırasındaki video performansının da iyileştirildiğinin altını çizdi.

Meet’in Chrome OS’teki performansını artırmak için adımlar atan Google, Zoom’u da platform için optimize ederek Play Store’a getirdi. Buna ek olarak, eSIM desteği de Chrome OS’in haberleşme amaçlı kullanımını kuvvetlendirecek bir faktör olarak göze çarpıyor.

En son Chrome OS güncellemesi, Chromebook’lara emojilere hızlı erişim için bir kısayol da getiriyor. Arama veya Başlatıcı tuşu ile Shift ve Space tuşlarına birlikte basınca emoji menüsü kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun