Chrome Android uygulaması etraftaki akıllı cihazlarla iletişim kuracak

chrome android uygulaması

Google Chrome’un iOS uygulamasını kullananlar, geçtiğimiz temmuz ayından bu yana etraflarındaki Physical Web cihazlarıyla etkileşime girebiliyor. Google, söz konusu özelliği sonunda kendi mobil ekosistemine de getiriyor. Chrome Android uygulaması 49. sürümü ile akıllı telefon sahiplerinin etrafındaki akıllı cihazlarla etkileşime girebilecek.

İlk etkileşim öncesinde kullanıcılara bir bildirim gönderilecek ve yakınlarında iletişim kurabilecekleri bir cihazın olduğu bilgisi verilecek. Gelecek iletişimlerde ise kullanıcıların karşısına yakınlarındaki cihazların listesi çıkacak. İlk etapta beta olarak sunulacak özelik, önümüzdeki dönemde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırılacak. Google, özelliğin işleyişini bir GIF animasyonu aracılığıyla anlatmayı da ihmal etmedi.

chrome android

Mountain View merkezli şirket, Chrome Android uygulaması için etkileşimi mümkün kılan 1500 vericiden bazılarının CES 2016 sırasında kullanımda olduğunu ve bu vericilerin ziyaretçilere fuarı dolaşırken yardım ettiğini de belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...