Chrome Android uygulaması etraftaki akıllı cihazlarla iletişim kuracak

chrome android uygulaması

Google Chrome’un iOS uygulamasını kullananlar, geçtiğimiz temmuz ayından bu yana etraflarındaki Physical Web cihazlarıyla etkileşime girebiliyor. Google, söz konusu özelliği sonunda kendi mobil ekosistemine de getiriyor. Chrome Android uygulaması 49. sürümü ile akıllı telefon sahiplerinin etrafındaki akıllı cihazlarla etkileşime girebilecek.

İlk etkileşim öncesinde kullanıcılara bir bildirim gönderilecek ve yakınlarında iletişim kurabilecekleri bir cihazın olduğu bilgisi verilecek. Gelecek iletişimlerde ise kullanıcıların karşısına yakınlarındaki cihazların listesi çıkacak. İlk etapta beta olarak sunulacak özelik, önümüzdeki dönemde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırılacak. Google, özelliğin işleyişini bir GIF animasyonu aracılığıyla anlatmayı da ihmal etmedi.

chrome android

Mountain View merkezli şirket, Chrome Android uygulaması için etkileşimi mümkün kılan 1500 vericiden bazılarının CES 2016 sırasında kullanımda olduğunu ve bu vericilerin ziyaretçilere fuarı dolaşırken yardım ettiğini de belirtti.

İLGİLİ HABERLER