Chrome Android için veri tasarrufu özelliği kullanımdan kalkıyor

google news abone ol

Google, yıllar boyunca kullanıcıların mobil veri kullanımlarını azaltmalarına yardımcı olan Android için Chrome’un bir özelliğini yakında kaldıracağını duyurdu.

9to5Google’a göre, Chrome’un “Basit modu”, mart ayı sonlarında Chrome M100 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte kullanımdan kaldırılıyor. Basit mod, Google onu 2014’te Chrome Android sürümünde ilk kez kullanıma sunduğunda, Veri Tasarrufu olarak biliniyordu.

Artık Google bu seçeneği tutmak için fazla bir neden görmüyor. Yüksek veri miktarlarına sahip olan mobil paketler giderek yaygınlaşıyor. Şirket, Chrome’un varsayılan ayarlarla veri kullanımını azaltmaya devam ettiğini iddia ediyor.

Şirket bu hafta içinde yayımladığı bir yardım sayfasında “Son yıllarda birçok ülkede mobil veri maliyetinde bir düşüş gördük ve veri kullanımını daha da azaltmak ve web sayfası yüklemesini iyileştirmek için Chrome’a birçok iyileştirme gönderdik.” dedi. “Basit mod kaldırılıyor olsa da, Chrome’un mobil cihazlarda hızlı bir web sayfası yükleme deneyimi sunabilmesini sağlamaya kararlıyız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo'nun yeni katlanabilir telefonunun tasarımı sızan videoyla görüldü

Android için Chrome M100 sürümü 29 Mart’ta kararlı kanalda yayınlanacak. Bu nedenle Basit mod o zamana kadar kullanılabilir durumda kalacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR