Google Cardboard Camera ile panoramik fotoğraflarınızı 3D deneyimlerine çevirin

Cardboard Camera

Google Cardboard için üç boyutlu panoramaları bir araya getiren, böylelikle kullanıcılara kendi sanal gerçeklik deneyimlerini oluşturma ve görüntüleme fırsatı veren yeni bir uygulama çıkardı.

Cardboard Camera adını taşıyan bu uygulama şu an için sadece Android’de sunuluyor ve akıllı telefonunuzu amatör bir sanal gerçeklik kamerasına çeviriyor.

Cardboard Camera ile bir fotoğraf çekildiğinde, kullanıcılar telefonlarını kendi etraflarındaki bir daire içinde hareket ettirebilirsiniz, tıpkı bir panoramik fotoğraf çeker gibi. Bütün fotoğraflar Cardboard başlığı kullanarak görüntülendiğinde üç boyutlu olarak görüntüleniyor. Kullanıcılar fotoğraf çekerken ses kaydı da yapabiliyor.

Cardboard Camera

Android uygulaması fotoğraf küresi uygulamasına benziyor, fotoğrafları bir araya getiriyor ve sağ ve sol göze az da olsa farklı görüntüler göstererek derinlik yaratıyor.

Cardboard Camera yeni bir adım

Cardboard Camera kullanışı ve Google’ın en son gelen Cardboard güncellemesi için küçük bir açılım özelliği taşıyor. Geçen ayın başlarında Google, Cardboard uygulaması için bir güncelleme çıkarmış, üç boyutlu ve stereoskopik videoların YouTube’da, Cardboard başlığı kullanılarak görüntülenmesini sağlamıştı.

Kamera uygulaması önümüzdeki haftalarda iOS’e de gelecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...