Canon EOS M3 ile aynasız makinelerine yeni bir seçenek ekliyor

canon-eos-m3-060215

Canon aynasız kamera serisine EOS M3’ü ekledi. Yeni Canon EOS M3’te 24 megapiksel APS-C sensör, Wi-Fi bağlantı desteği, 49 noktalı hibrit faz algılamalı odaklama ve çeşitli tasarım değişiklikleri bulunuyor. Canon EOS M3, Canon’un şimdiye kadar çıkardığı en fotoğrafçı dostu tasarıma sahip aynasız kamera olma özelliğini taşıyor.

Daha önceki iki EOS M kamerada çok az fiziksel kontrol bulunuyordu, işler hemen hemen tamamen dokunmatik ekran üzerinden yürütülüyordu. Ancak M3 geleneksel P, A, S, M modları için ve buna ek olarak pozlama telafisi için kontrol halkası içeriyor. Oldukça tatmin edici bir kabzası ve optik elektronik vizör desteği de mevcut.

Canon DSLR makinelerde pazar lideri olsa da, aynasız makinelere ilgi ayırmakta biraz yavaş davranıyor. EOS-M3’ün Sony A7 II, FujiFilm X-T1 veya Olympus OM-D EM-1 gibi makinelerle doğrudan rekabet edecek bir model niteliği taşımıyor. Ancak küçük, hafif ve DSLR’a alternatif kapsamlı bir Canon modeli arayanlar için EOS M ideal bir seçim olabilir.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...