Bitcoin Windows Mağaza alışverişlerinde kullanılmaya devam edecek

bitcoin windows magaza

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının Windows Mağaza üzerinde yaptıkları alışverişlerde Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasına sessiz sedasız son vermişti. Şirket, bu değişikliği resmi olarak duyurmamış ve sadece Sıkça Sorulan Sorular bölümünde Bitcoin’in Windows Mağaza’daki ödeme yöntemleri arasından çıktığını ilan etmişti.

Ancak şirket tarafından Softpedia sitesine gönderilen açıklama, Bitcoin’in Windows Mağaza alışverişlerinde bir ödeme yöntemi olarak kullanımına devam edilebileceğini ve yaşananların bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanmış olabileceğini ortaya koyuyor.

Açıklamada Sıkça Sorulan Sorular sayfasındaki bilginin “yanlış” olduğu belirtilirken, Windows 10 kullanıcılarının Microsoft hesaplarına Bitcoin ekleyerek Windows ve Xbox mağazalarında yaptıkları alışverişlerin karşılığını Bitcoin ile ödeyebileceğini belirtti. Microsoft’tan gelen açıklama ile Bitcoin Windows Mağaza alışverişlerinin ödeme yöntemleri arasındaki yerini sağlama almış oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...