Bir sonraki Windows 10 güncellemesinde ses tarafında önemli değişiklikler yolda

Microsoft’un bu yılın ilerleyen zamanları için planladığı bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi bazı önemli ses iyileştirmelerini içerecek. En sonunda işletim sistemi Bluetooth üzerinden Advanced Audio Coding (AAC) desteği kazanacak. Bu da Windows kullanıcılarına Bluetooth kulaklıklar ve hoparlörler için daha fazla seçenek sunacak. Windows Insider kullanıcıları bu değişiklikleri hemen şimdi test edebilir.

Windows, Bluetooth üzerinden uzun süredir yalnızca SBC ve AptX’i destekliyor. Ancak AAC desteği, Apple’ın kulaklık yelpazesi için ve Windows’ta iTunes veya Apple Music aracılığıyla daha iyi ses kalitesi potansiyelini açığa çıkarır. Apple, yakın zamanda “Windows için yeni nesil medya uygulamaları” oluşturmak amacıyla mühendis alımı yapıyordu. AAC desteği, herhangi bir potansiyel Apple Music uygulaması veya sadece tarayıcı üzerinden müzik dinlemeye yönelik sağlam bir iyileştirme olacaktır.

Ayrıca Microsoft, Windows 10’da Bluetooth girişlerini seçme şeklinizi de iyileştiriyor. Böylece birden fazla cihaz arasından seçim yapma imkanı kalmıyor. Windows yıllardır kulaklıklar ve hoparlörler için birden fazla Bluetooth profilini gösterdi ve bu da bazı uygulamaları birden fazla cihaz olduğunu düşünmeye itiyor. Windows yakında, müzik dinlemenize veya arama yanıtlamanıza bağlı olarak doğru Bluetooth profiline otomatik olarak geçmek için yalnızca tek bir ses uç noktası kullanacak.

Bunlar, Windows’ta ses yönetimi için hoşa gidecek değişikliklerdir. Yine de, Microsoft’un burada yapabileceği daha çok şey var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GarageBand Lady Gaga ve Dua Lipa parçaları ile remiks yapmanıza fırsat veriyor

Sonuç olarak bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi önemli bir güncelleme olacak biçimde şekilleniyor. Bu hafta içinde Microsoft, uykudan çıkıp çalışmaya devam ettiğinizde, birden fazla monitörün bulunduğu bir sistemde uygulamaların yeniden düzenlendiği Windows 10 sorununu nihayet çözeceğini açıkladı. Ayrıca söz konusu Windows 10 güncellemesi PC oyunları için Xbox Auto HDR özelliğini, yeni Dosya Gezgini simgelerini ve hatta geliştiriciler için Linux GUI uygulamalarını içerecek.

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın