Asus’tan Japonya’da satılan Eee Box’lara virüs uyarısı

Teknoblog.com – Tayvan’ın en büyük bilgisayar parça ve netbook üreticisi Asus, Japonya’da sattığı Eee Box PC’lerde virüs tespit etti ve bu bilgisayarları geri çağırdı.

Asus’un temsilcisi Li Yusheng’e göre “recycled.exe” adındaki virüs işletim sistemiyle birlikte Japonya pazarında dağıtılacak sistemlere yüklendi. Eee Box sistemi satın alan kişi tarafından başlatılana kadar “D” sürücüsü içerisinde saklanan virüs, daha sonra kendisini “C” sürücüsüne ve sisteme bağlanan herhangi bir çıkarılabilir diske kopyalıyor. Bilgisayarın yavaş çalışmasına neden olan virüs daha tehlikeli yazılımlarında İnternet üzerinden indirilmesine neden olabiliyor.

Asus’a göre Japonya’da satılması amacıyla 4500 Eee Box PC üretilmiş. Ve bu 4500 üründen sadece 300 tanesi satılmış. Ayrıca bu virüsten sadece Japonya’da satılan PC’ler etkilenirken, diğer ülkeler için herhangi bir problem söz konusu değil.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun