Asus Zenfone 8 suya ve toza karşı dayanıklı olacak

Asus Zenfone 8, 12 Mayıs’ta resmiyet kazanacak. Akıllı telefonun kompakt boyutlara sahip olacağı ve “büyük” bir performans vadettiği daha önce açıklanmıştı. ZenFone 8’de ön kamera delikli bir ekranın ve Qualcomm Snapdragon 888 işlemcinin bulunması da beklentiler arasında yer alıyor.

Tanıtım için geri sayım devam ederken, Asus da Zenfone 8’le ilgili paylaşımlarına devam ediyor. Şirketin Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre, Asus’un yeni telefonları IP68 sertifikasına sahip olacak. Bu da ZenFone 8’in suya ve toza karşı dayanıklı olacağı anlamına geliyor.

2005’ten bu yana telefon pazarında olan Asus, 2012’den bu yana akıllı telefon çıkarıyor. Ancak şirket şimdiye kadar suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip telefonlar sunmamıştı.

Ancak IP68 sertifikası akıllara bazı ihtimaller de getiriyor. Eğer Zenfone 8’de ön kamera ekran deliğine yerleştirildiyse ve IP68 sertifikası varsa, bu durum şirketin dönen kamera mekanizmasından vazgeçtiği anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme C20A tanıtıldı: Helio G35 işlemci, 6.5 inç ekran

Ancak henüz ortada resmi bir açıklama bulunmuyor. Dolayısıyla Asus’un önem verdiği kamera tasarımından vazgeçmemiş olması da ihtimaller arasında yer alıyor. Asus Zenfone 8 hakkındaki tüm soruların cevabını almak için önümüzdeki haftaya kadar sabretmek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...