Asus ZenFone 5’te iPhone X’unki gibi çentikli ekran bulunacak

asus zenfone 5Asus, 2018 Mobil Dünya Kongresi (MWC 2018) kapsamında 28 Şubat tarihinde bir etkinlik gerçekleştirecek. Şirketin bu etkinlikte en az iki telefonu gözler önüne sermesine kesin gözüyle bakılıyor. Asus ZenFone 5 ve ZenFone 5 Lite, bu etkinlikte tanıtılması kesin görünen cihazlar arasında sayılıyor.

Apple’ın iPhone X’un ekranına yerleştirdiği çentik ilk başta “tuhaf” bulunsa da, kısa sürede pek çok akıllı telefon üreticisi Cupertino merkezli şirketin izinden gitmeye başladı. Asus’un da ZenFone 5 ile bu gruba dahil olacağına dedikodular bir süredir etrafta dolaşıyordu.

İnternete sızan yeni bir fotoğraf da bu dedikoduları doğruluyor. ZenFone 5’e ait olduğu söylenen fotoğrafta, Asus tarafından “dudak” olarak tanımlandığı belirtilen çentik net biçimde görülüyor. Artık piyasadaki pek çok telefon gibi, ZenFone 5’in de 18:9 görüntü oranlı bir ekrana sahip olacağı da fotoğrafın gösterdikleri arasında yer alıyor.

Akıllı telefonun kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemi yüklü olarak çıkması bekleniyor. USB Type-C girişi ve 3.5 mm. kulaklık jakı da telefonda bulunacağı belirtilen girişler arasında bulunuyor. ZenFone 5’in arkasında çift lensli bir arka kamera kurulumunun ve parmak izi tarayıcısının olması da fazlasıyla muhtemel görünüyor.

Asus ZenFone 5 için çift SIM seçeneği de sunulacak

Asus ZenFone 5 için kullanıcılara çift SIM kart destekli bir model seçeneği sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Telefonun iki versiyonunda da ana materyal olarak cam ve alüminyumun kullanılacağı belirtiliyor. ZenFone 5 ile ilgili tüm detayları görmek içinse 27 Şubat’a kadar sabretmek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...