Göz alıcı Asus ZenBook 13 OLED ve 14 AMD Ryzen 5000 gücüyle geliyor

Asus, AMD’nin en yeni CPU’larına ciddi yatırım yapan bir başka dizüstü bilgisayar üreticisi oluyor. CES 2021’de şirket, her ikisi de üstün performans için AMD Ryzen 5000 CPU’ları kullanacak olan ZenBook 13 OLED UM325 ve ZenBook 14 UM425 dizüstü bilgisayar modelleri oluyor.

ZenBook 13 OLED özellikleri

Asus, yeni ZenBook 13 OLED UM325 ile ilgili çok fazla ayrıntı sunmadı, ancak sadece 1.14 kg ile piyasadaki en hafif OLED ekranlı ve AMD tabanlı dizüstü bilgisayarlar arasında olduğunu biliyoruz. Tamamen metal bir yapıya ve yüzde 88 ekran / gövde oranı oranına sahip.  Full HD OLED ekran yüksek dinamik aralık (HDR) sunuyor. CES’te tanıtılan çoğu yeni dizüstü bilgisayarın aksine, ZenBook 13 OLED daha popüler olan 16:10 (veya bazı durumlarda 3:2) yerine eski tarz 16:9 görüntü oranını kullanıyor.

Her zamanki gibi Asus, zorlu MIL-STD 810H dayanıklılık standardını karşılamak için ZenBook 13 OLED’i bir dizi teste tabi tuttu. Wi-Fi 6 bağlantısı sunuluyor  ve Asus, video konferans ve diğer iletişim görevlerini geliştirmek için yapay zeka tabanlı gürültü önleyici ses teknolojisini bu dizüstü bilgisayarda sunuyor. Windows 10 Hello sayesinde, ekrana monte edilmiş bir kızılötesi kamera yardımıyla kolay kullanıcı girişi sağlanıyor.

asus zenbook 13 oled
Asus ZenBook 13 OLED

ZenBook 13 OLED UM325 Şubat 2021’de satışa sunulacak. Fiyat bilgisi ise henüz açıklanmadı.

ZenBook 14 özellikleri

ZenBook 13 OLED UM325’te olduğu gibi, Asus henüz en yeni ZenBook 14 UM425 hakkında pek çok detay paylaşmadı. Buna rağmen bu dizüstü bilgisayarda AMD CPU’larını, özellikle AMD Ryzen 7 5800H CPU’yu kullanacak. Ayrıca Nvidia GeForce MX450 grafik kartı da bulunacak. Dizüstü bilgisayarın tam performansta çalışmasını sağlamak için çift fanlı bir soğutma sisteminin yanı sıra klavyeyi destekleyen ve havanın kasanın altında hareket etmesi için daha fazla alan sağlayan ErgoLift menteşesi de dizüstü bilgisayarda yer alacak.

Kasa 1.42 cm kalınlığında ve bu sayede bulabileceğiniz en ince AMD tabanlı 14 inç dizüstü bilgisayarlardan biri hâline geliyor. Kablosuz bağlantı tarafında Wi-Fi 6 desteği mevcut. Üstelik ZenBook 14 de ZenBook 13 OLED modelinde olduğu gibi yapay zekâ tabanlı  gürültü engelleme özellikleri ve yüz tanıma tabanlı Windows Hell0 desteğini barındırıyor. ZenBook 14, 16 saate kadar pil ömrü sunarak hem taşınabilir güce hem de ofisten uzakta üretken zamana ihtiyaç duyan mobil profesyoneller için iyi bir seçenek haline getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lenovo Legion 7i ve 5i Pro dizüstü oyun bilgisayarları tanıtıldı

ZenBook 14 de UM425 Şubat 2021’de satışa sunulacak. Bir kez daha, fiyatlar henüz açıklanmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...