Apple’ın etkileyici tasarımları Prag’daki müzede sergileniyor

apple muzesi

Apple’ın etkileyici ürün geçmişini sergilediği bir müzesi bulunmuyor. Bu tarz bir müzenin açılması durumunda oldukça büyük sükse getireceğini söylemek mümkün olsa da, Cupertino merkezli şirket henüz bu konuda bir hazırlık içinde gözükmüyor.

Apple’ın hareketsizliği özel koleksiyoncuları harekete geçirmişe benziyor. Apple ürünlerini toplayan bir koleksiyoncu, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da Apple Müzesi’nin açılmasına ön ayak oldu. Web sitesinde müzenin gelmiş geçmiş en büyük Apple ürünleri koleksiyonu barındırdığı belirtilirken, koleksiyonu müzeye bağışlayan kişinin ismi gizli tutuluyor.

apple muzesi

Müzeye girmek için 11 avro ödemek gerekiyor. Apple Müzesi içinde Steve Jobs’un beslenme alışkanlığına saygı duruşu amacıyla açılmış bir vegan restoranı da bulunuyor.

Müzede sergilenen Apple ürünlerinin listesini saymak ise oldukça uzun sürebilir. Apple markalı bilgisayarların neredeyse hepsinin bulunduğu müzede tüm iPhone ve iPod modellerini görmek de mümkün oluyor. Sadece 100 bin adet üretilen Apple Lisa’yı da barındıran koleksiyonda Steve Jobs’un NeXT ve Pixar dönemindeki kartvizitleri de sergileniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...