Apple iPhone 6 ve iPhone Air’ın detaylı fotoğrafları sızdı

iphone-6-sizinti-220814-1

Apple eylül ayında iPhone 6’yı tanıtmaya hazırlanıyor. Bunun öncesinde yeni görüntüler internette yayınlanmaya devam ediyor. Ancak ilk kez beklenen cihazın yüksek kaliteli ve detaylı fotoğraflarıyla karşı karşıyayız.

4.7 inç ekranlı iPhone 6’nın fotoğrafları iPhone satıcısı Feld & Volk’un Instagram sayfasında yayınlandı. Birden fazla açıdan çekilen fotoğraflar Apple’ın orijinal iPhone modelindeki yuvarlatılmış kenarlı metal tasarıma geri döneceğini gösteriyor. Ancak bu versiyon birincisinden çok daha ince olacak.

Sızıntıya göre iPhone 6’nın kalınlığı sadece 7 mm. olacak, bu da onun mevcut iPhone 5s’ten 0.6 mm. daha ince olmasını sağlayacak. Ancak sızan fotoğraflardaki cihaz final tasarıma ait olmayabilir, çünkü güç butonunun kenara alınması bekleniyordu, halbuki bu cihazda söz konusu detayın varlığını göremiyoruz.

Ekran kavisli ve yükseltilmiş çerçeve için doğru akan bir görünüme sahip. Ancak fotoğraflardan ekranı örten camın safirden yapılıp yapılmadığını söylemek mümkün görünmüyor. Gövdeye delinerek açılan hoparlör iPhone 5c’dekine benzer bir görünüme sahip, bu nedenle farklı bir ses deneyimi beklememek gerekiyor. Yine de, hoparlör ses çıkış şiddetinin biraz daha artırılmasını bekleyebiliriz.

Bu arada iPhone 6 veya iPhone Air olarak adlandırılması beklenen cihazın 5.5 inç ekranlı versiyonuna ait fotoğraflar da sızdı. iPhone 6’nın 4.7 inç versiyonuyla benzer görünüme sahip olan bu cihazın gövdesindeki Apple logosunun kesik görünmesi, Apple’ın bu bölüme aydınlatılmış bir logo veya NFC modülü ekleyebileceği tahminlerinin yapılmasına neden oluyor.

Apple’ın iPhone 6’yı, iWatch olarak adlandırılması beklenen akıllı saat ile birlikte 9 Eylül tarihinde tanıtacağı iddia ediliyor. Bu arada daha büyük ekranlı iPhone’un diğerine göre daha geç zamanda çıkacağı da iddialar arasında bulunuyor.

watchOS 8 İncelemesi

Sonbahar geldi ve Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 ile birlikte akıllı saatleri için watchOS 8 güncellemesini yayınladı. Diğer Apple cihazları gibi geniş bir...

Twitter’a yeni yüklenen videoların kalitesi daha iyi olacak

Twitter'ın düşük video kalitesi, platformdaki kullanıcılar için uzun süredir hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak şirket cuma günü geleceğe dair baz umut verici bazı haberler paylaştı....

MacBook Pro daha yüksek çözünürlüklü ekranla yenilenebilir

Apple'ın macOS Monterrey için yayınladığı en son beta sürümü, bir süredir konuşulan 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri için önemli ipuçları barındırıyor....

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun