ManşetlerTeknoloji

Apple, 2024’te yeni iPad Air ve OLED iPad Pro’yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

ipad
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Apple ile ilgili analizleriyle bilinen Ming-Chi Kuo‘ya göre Apple, 2024 yılında tüm iPad serisi için yükseltmeleri başlatmak üzere. Şirket, uzun zamandır söylentisi yapılan OLED iPad Pro’nun yanı sıra yeni bir 12.9 inç iPad Air modelini tanıtacak. Yılın başlarında güncellenmiş iPad Air sürümlerinin gelmesi beklenirken, yeni iPad Pro modellerinin ikinci çeyrekte takip etmesi öngörülüyor.

Kuo, Apple’ın 10.9 inçlik bir iPad Air ve ilk defa 12.9 inçlik bir modeli piyasaya süreceğini tahmin ediyor. Pro boyutunda olacak olan bu model, Pro’nun mini-LED ekranına sahip olmasa da, Kuo’ya göre, daha küçük modelden daha iyi performans sağlayacak bir oksit arka plana sahip olacak.

Yeni iPad Pro içinse, Kuo, iki yaklaşan M3 modelinin mini-LED ekranı OLED ile değiştireceğini ve iPhone 15 Pro’nun LTPO arka planını kullanacağını söylüyor.

iPad serisinin geri kalanı da yükseltmeler için sıraya girmiş durumda. 11. nesil iPad ve yeni iPad mini’nin 2024’ün ikinci yarısında gelmesi bekleniyor. Apple, en son bir yıldan fazla bir süre önce yeni bir iPad çıkarmıştı.

Bu yeniliklerle, Apple’ın iPad serisi daha da çeşitlenmiş ve gelişmiş olacak. Yeni 12.9 inç iPad Air, kullanıcılara daha büyük bir ekran ve geliştirilmiş performans sunarken, OLED ekranlı iPad Pro modeli, daha iyi ekran kalitesi ve renk doğruluğu vaat ediyor. iPad serisinin tamamının güncellenmesi, Apple’ın tablet pazarındaki liderliğini güçlendirecek ve teknoloji tutkunlarına çeşitli seçenekler sunacak. Özellikle, M3 yonga setleriyle donatılacak yeni Pro modeller, yüksek performans beklentilerini karşılamaya hazır görünüyor. Apple’ın bu yeni modelleriyle tablet deneyimini nasıl yeniden şekillendireceğini görmek ilgi çekici olacak.

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER