Apple internet TV servisini askıya almış olabilir

apple-tv-4-unboxing-051215-2

CBS Başkanı Les Moonves, Apple’ın canlı televizyon servisi çalışmaları konusunda bekleme düğmesine basmış olabileceğini dile getirdi. Business Insider’ın Ignition konferansında konuşan Moonves, Cupertino merkezli şirketin bir internet TV servisi kurmayı istediğini, ancak daha sonrasında geri adım attığını dile getirdi. iPhone üreticisi, çevrim içi televizyon servisini önümüzdeki yıl faaliyete geçirmeyi planlasa da, içerik görüşmelerinde fiyat konusunda bir uzlaşmaya varılamamış olması nedeniyle sürecin sekteye uğraması muhtemel gözüküyor. Moonves’in sözleri, projenin Apple için bir öncelik olmaktan çıkmış olabileceğini gösteriyor.

Cupertino merkezli şirketin canlı TV girişimi, Dish Networks’ün Sling TV’sine benzer şekilde internet tabanlı bir abonelik sistemi üzerinden işleyecek. Söz konusu servisin geçtiğimiz eylül ayında yeni Apple TV ile tanıtılacağı iddia edilmiş, ancak sonrasında şirketin çevrim içi televizyon servisinden vazgeçtiği belirtilmişti. Servisin tanıtılması için daha önce de geçtiğimiz haziran ayı işaret edilmiş olsa da, daha sonrasında bu plan da değişikliğe uğramıştı.

Apple, yeni nesil set üstü kutusunu defalarca “televizyonun geleceği” olarak nitelemişti. Bu gelecek tasavvurunun gerçekleşmesinde önemli bir yeri olan televizyon içeriklerinin sunumu konusunda ise gerekli anlaşmaların yapılamaması ise şirketin planlarının aksamasına neden oluyor.

Teknoloji devi, müzik endüstrisiyle benzer anlaşmaları 10 yılı aşkın bir süre öncesinde yapmayı başarmıştı. Moonves, bu tarz servislerin eninde sonunda doğacağını, çünkü artık insanların izlemedikleri kanallara para ödemeyi istemediklerini belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...