Apple ses yazılımları geliştiren Camel Audio’yu satın almış olabilir

camel-audio-alchemy-240215

Apple ses yazılımları geliştiren Birleşik Krallık merkezli Camel Audio isimli şirketi satın aldı. Alchemy isimli synth yazılımıyla tanınan şirket, aynı zamanda eklentiler, enstrümanlar ve uygulamalar da geliştirmişti. Geçtiğimiz ay faaliyetlerini sonlandırdığını açıklayan şirket, kararı için bir gerekçe göstermemişti.

Ancak Camel Audio’nun kurumsal kaydını inceleyen MacRumors sitesi, şirketin Apple tarafından satın alınmış olabileceğini iddia etti. Camel Audio’nun direktörü olarak listelenen Heather Joy’un iTunes’un kıdemli danışmanlarından biri olması ve şirketin Apple’ın Londra’daki merkezleri arasında yer alan 100 New Bridge Street adresine taşınması bu iddianın doğru olma ihtimalini artırıyor.

Apple’dan şu ana kadar konuya dair bir açıklama gelmezken, Camel Audio’nun yazılımının GarageBand’in iOS ve OS X uygulamalarının gelişimi için kullanılması muhtemel gözüküyor. Camel Audio teknolojisinin Apple’ın profesyonellere yönelik müzik yazılımı Logic Pro X’in gelişiminde de değerlendirilmesi ihtimaller arasında yer alıyor. Camel Audio ekibinin de katılmasıyla Apple’In müzikal yetenek havuzunun biraz daha büyüdüğünü söylemek yanlış olmayacaktır.

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...