EğlenceTeknoloji

Apple Arcade için 180’den fazla oyun ile en büyük oyun genişlemesi

apple arcade yeni oyunlar

Apple bugün, oyun servisi Apple Arcade‘e tamamen yeni iki oyun kategorisiyle birlikte 30’dan fazla olağanüstü oyun eklediğini duyurdu. Apple Arcade, oyuncuların sevdiği çığır açıcı ve benzersiz avantajlara sahip. Hiçbir reklam veya uygulama içi satın almanın olmadığı oyunlarda Apple’ın yüksek kullanıcı gizliliği standartlarına destek veriliyor. Her şey dahil tek bir abonelikle ailenizdeki altı kişi oyunlara erişebiliyor. Aralarında NBA 2K21 Arcade Edition, Star Trek: Legends ve The Oregon Trail gibi yapımların da yer aldığı yeni özel Orijinal Arcade oyunlarına ek olarak, servise Eskimeyen Klasikler ve App Store Harikaları adlı iki yeni oyun kategorisi de ekleniyor.

Arcade Orijinal İçerikleri; iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’de oynanabiliyor. Eskimeyen Klasikler ve App Store Harikaları kategorilerine iPhone ve iPad’den erişilebiliyor.

Eskimeyen Klasikler kategorisinde Good Sudoku by Zach Gage, Chess – Play & Learn ve Backgammon gibi herkesin sevdiği oyunlar içeren tipik türler yer alırken, App Store Harikaları kategorisinde de Threes!, Mini Metro ve Fruit Ninja Classic gibi en iyi ödüllü oyunlar App Store’dan Apple Arcade’e tamamen reklamsız ve kilitsiz bir şekilde geçiş yapıyor. Yeni Apple Orijinal İçerikleri ve bu iki yeni kategori ile birlikte servisin kataloğu 180’den fazla olağanüstü oyuna ulaştı. Tüm ailenizin uygun bir ücretle yararlanabileceği bu serviste hiçbir reklam veya ek uygulama içi satın alma bulunmuyor. Apple One programının bir parçası olan Apple Arcade’e, bir ay ücretsiz denemenin ardından ayda 34,99 TL karşılığında abone olabilirsiniz.

“Apple Arcade ilk yılında yaratıcılığı, farklı portföyü ve oyunculara olan bağlılığıyla medya eleştirmenlerinin ve hayranların beğenisini kazandı.” diyen Apple’ın App Store’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Matt Fischer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi, servisi kullanıma sunduğumuzdan bugüne kadarki en büyük genişleme paketimizi sunuyoruz. Yeni Arcade Orijinal İçerikleri, Eskimeyen Klasikler ve App Store Harikaları ile birlikte toplam 180’den fazla muhteşem oyuna yer veriyoruz. Yepyeni bir ‘Star Trek’ oyunundan efsanevi ‘Oregon Trail’in yeni sürümüne, ‘Monument Valley’ ve ‘Threes!’ gibi tüm zamanların favori yapımlarından ‘Backgammon’ gibi geleneksel oyunlara kadar uzanan kataloğumuzla herkese inanılmaz çeşitlilikte oyun deneyimleri sunuyoruz.”

Bugün kullanıma sunulan 30’dan fazla oyun; LEGO Brawls, Sonic Racing, Crossy Road Castle ve SüngerBob: Burger Köftesi Avı gibi popüler markaların özel yapımlarını ve Sneaky Sasquatch, WHAT THE GOLF? ve Grindstone gibi favori oyunları içeren, özel olarak derlenmiş ve giderek büyüyen Apple Orijinal İçerikleri kataloğuna ekleniyor.

Yeni Orijinal Arcade oyunları

NBA 2K21 Arcade Edition (2K Games): Apple Arcade’deki “NBA 2K21 Arcade Edition” favori basketbol simülasyonu deneyimini etkileyici bir oyunla servise taşıyor. En yeni NBA kadrolarının bulunduğu 5’e 5 basketbol maçlarından Blacktop gibi heyecanlı oyun modlarıyla dolu olan NBA 2K21 Arcade Edition, oyuncuların kendilerini en sevdikleri NBA yıldızlarının yerine koymasını sağlıyor. Oyun, performans optimizasyonları ve yüksek grafik kalitesiyle iPhone, iPad, Apple TV ve Mac’te gerçek NBA deneyimini tüm görsel ihtişamıyla sunuyor.

Simons Cat: Story Time (Tactile Games Limited): Son derece popüler animasyon dizisini temel alan bu yeni oyunda Simon ve kedisi bugüne kadarki en büyük maceralarına atılıyor. Banliyö yaşamının huzuru devasa bir inşaat alanıyla tehdit edildiğinde Simon ve kedisi komşularını,  gizemli “boş araziyi” kazıcılar yok etmeden önce kurtarmalarına yardım etmeleri için harekete geçiriyor. Oyuncular geri sayım süresinde aynı üç sembolü yan yana getirecekleri zorlu bulmacaları çözerek cimri yan komşu Bay Potts’un eleştirici bakışları altında bahçelerin yeniden inşa edilmesine yardımcı oluyor. Boş araziyle geçmişe dayanan gizemli bir bağlantısı olan Bay Potts ise arazinin sonsuza dek gömülü kalmasını istiyor.

Star Trek: Legends (Tilting Point LLC): Serinin resmi takım tabanlı rol yapma oyununda evrenin geleceği, en sevdikleri “Uzay Yolu” kahramanlarının ve düşmanlarının rolüne giren oyuncuların elinde. U.S.S. Artemis’in komutasını ele alan oyuncular görevlere atılıp sıra tabanlı efsanevi çarpışmalara girecek ve  tüm hikayeyi etkileyen kararlar alacak. Nexus’a geçiş yapacak oyuncular yeni dünyalar keşfedecek ve tüm serideki 40’tan fazla favori karakteri ekiplerine ekleyebilecek. Her bir efsanevi karakterin; Spock’ın sinir sıkıştırmasından Worf’un ölümcül bat’leth’ine kadar kendine özgü yetenekleri, becerileri ve silahları bulunuyor.

The Oregon Trail (Gameloft): Oregon yolunda karşılaşılan zorluklar ve felaketlere modern bir yorum getiren bu yapım tüm dünyayı kasıp kavuran oyunun resmi devamı niteliğinde. Oyuncular tarihi gerçeklere uygun mekanlardan tamamen vahşi ortamlara kadar birçok yerde heyecan verici maceralara atılacak. Oyuncular birlikte seyahat edecekleri grubu seçip arabalarını erzakla doldurarak zorlu kararlarla karşılaşacakları yeni tehlikelerle ve beklenmedik durumlarla dolu bir yolculuğa çıkacak. Belirli durumlara uygun olarak seçilen rastgele olaylarda oyuncuların yaptıkları tercihler tüm grubu ve oyunun sonucunu etkileyecek. Oyuncuların önünde her oynadıklarında yeni ufuklar açılacak.

Cut the Rope Remastered (Paladin Studios): Sevimli Om Nom, tüm dünyada övgü toplayan Cut the Rope bulmaca oyunun harika 3D yeniden yapımıyla geri dönüyor. Serideki en popüler seviyelerin yanı sıra yepyeni birçok seviyeye ve içeriğe de yer veren oyunda oyuncular ipleri kesip engellerden kaçınacak ve şekerlemelere bayılan küçük yeşil canavar Om Nom’a şekeri ulaştırmak için desteklerden yararlanacak. Fizik tabanlı eğlenceli oynanışı ve sevimli ana karakteriyle “Cut the Rope Remastered”da heyecan verici maceralar oyuncuları bekliyor.

SongPop Party (Gameloft): Oyuncular bu hızlı ve rekabetçi müzik bilgi yarışmasında öne çıkıp müzik bilgilerini kanıtlayacak. Dünyanın en büyük müzik bilgi yarışması serisinin en yeni üyesi olan SongPop Party, kült klasiklerden bugünün popüler parçalarına kadar uzanan devasa bir kataloğa sahip. Dünyanın her yerinden müzik tutkunlarını bir araya getiren oyun, Arena modunda oyuncuların şarkı bilgilerini online olarak rakipleriyle karşılaştırmasına olanak veriyor. Oyuncular beceri düzeylerine ve müzik tercihlerine göre eşleştiriliyor. Oyuncular dilerlerse yeni yerel ve online çoklu parti modunda arkadaşlarıyla ve aileleriyle de yarışabiliyor.

Apple Arcade Eskimeyen Klasikler kategorisindeki oyunlar

Really Bad Chess (Zach Gage): Really Bad Chess aynı gerçek satranç gibi ama 8 at, 4 fil ve 3 piyon gibi tamamen rastgele taşlarla oynanıyor. Satranç profesyonelleri bu oyunla yeni bir tür meydan okumayla karşılaşacak. Yeni oyuncular ise Really Bad Chess ile ilk maçlarında açılışları inceleyerek başlamak yerine rakipleri mat etmenin eğlencesini keşfedecek.

apple arcade yeni oyunlar

Sudoku Simple (MobilityWare): Başlangıç seviyesindeki oyunculara yönelik sudoku oyunu Sudoku Simple, bu bulmaca klasiğini renklerle öğretiyor. Gözleri yormayan oyun önce daha küçük bulmaca tablolarıyla başlıyor. Oyuncular zorluk seviyesini de ayarlayabiliyor. Klasik renkleri ve dizilişi tercih eden oyuncular ayarları kolayca değiştirerek orijinal sudoku stiline de geçebiliyor.

apple arcade yeni oyunlar

Backgammon (Adikus): En eski masa oyunlarından biri olan Backgammon; şık bir grafik tasarım, hoş müzikler ve ses efektleriyle oyunculara kendi başlarına veya online olarak arkadaşlarıyla oynama imkanı veriyor.

apple arcade yeni oyunlar

Tiny Crossword (PlaySimple Games Pte Ltd): Tiny Crossword farklı boyutlarda binlerce çengel bulmacayla başlangıç, orta veya uzman seviyesindeki oyunculara hitap ediyor. Bulmacalar filmlerden spora, tarihten bilime kadar her konuyu kapsıyor. Beyinlerini aktif, zihinlerini keskin tutmak isteyen oyuncuların daha uzağa bakmasına gerek yok.

apple arcade yeni oyunlar

Solitaire by MobilityWare (MobilityWare): Bu solitaire oyunu klasik oynama biçimine ek olarak yeni modern özellikler sunuyor. Oyuncular günlük görevleri yaparak taçlar kazanabiliyor, aylık temaların ve ödüllerin tadını çıkarabiliyor ve sıralamada üst basamaklara tırmanabiliyor. Daha geleneksel bir his yaşamak isteyenler ise Klondike Solitaire oyununu hep hatırladıkları şekilde oynayabiliyor.

apple arcade yeni oyunlar

Apple Arcade Yeni App Store Harikaları kategorisinden oyunlar

Monument Valley (ustwo games): Bu gerçeküstü bir keşif oyununda oyuncular imkansız mimari yapıları değiştirerek Monument Valley‘in etkileyici dünyasında sessiz prensese yol gösteriyor. Oyuncular bu macerada gizemli anıtlarla karşılaşıyor, gizli patikaları ortaya çıkarıyor, optik ilüzyonları çözüyor ve esrarengiz Karga Adamları atlatıyor. Apple Arcade’deki Monument Valley, oyunun “Forgotten Shores” ve “Ida’s Dream” adlı genişleme paketlerini de içeriyor.

apple arcade yeni oyunlar

Mini Metro (Dinosaur Polo Club): Mini Metro, oyuncuların büyüyen bir şehrin metro haritasını tasarladığı bir metro simülasyonu oyunu. Sürekli yenileri ortaya çıkan istasyonların arasındaki rotaları birbirine bağlamak oyuncuların işi. Hatları yeniden çizip tüneller inşa eden ve değerli yenilikler getiren oyuncular herkesi gitmesi gereken yere ulaştırıyor.

apple arcade yeni oyunlar

Threes! (Sirvo LLC): Orijinal sayı kaydırma oyunu Threes!, oyuncuların küçük sayıları birleştirerek daha büyük sayılar etmesiyle ilerliyor. Oyuncular bu işlemi tekrarlayarak kutuların sıkışmasını önlemeye çalışıyor.

apple arcade yeni oyunlar

Fruit Ninja Classic (Halfbrick Studios): Bu popüler meyve kesme oyununda oyuncular birçok farklı modda kesip biçerek yüksek puanlar elde etmeye çalışıyor. Güçlendiriciler ve özel muzlarla maksimum etkiyi elde edebiliyor ve çok dilimli nar ile çılgınca eğlenebiliyor.

apple arcade yeni oyunlar

Chameleon Run (Noodlecake): Chameleon Run renkli bir dokunuş içeren benzersiz, hızlı ve zorlu bir otomatik koşu oyunu. Oyuncuların hedefi özenle hazırlanan seviyelerde koşar ve atlarken kendi renklerini zeminin rengine eşleyerek en hızlı zamanı elde etmek.

apple arcade yeni oyunlar

Apple Arcade fiyatı

Apple Arcade bir ay ücretsiz denemenin ardından ayda 34,99 TL ücretle sunuluyor. Apple’ın belirttiğine göre, yeni bir iPhone, iPad, iPod Touch, Mac veya Apple TV modeli satın alan müşteriler üç ay ücretsiz Apple Arcade üyeliğinden yararlanabiliyor.

Aileler için de keyifli ve güvenli bir platform sunduğu belirtilen Apple Arcade, tek bir abonelikle ailedeki altı kişiye katalogdaki tüm oyunlar için sınırsız erişim sağlıyor.

Bugün çıkan diğer oyunlar arasında şunlar da yer alıyor: Arcade Orijinal Oyunları “FANTASIAN,” “Wonderbox: The Adventure Maker,” “World of Demons,” “Clap Hanz Golf” ve “Taiko no Tatsujin: Pop Tap Beat”; Eskimeyen Klasikler “Checkers Royale,” “Chess – Play & Learn,” “Flipflop Solitaire,” “Good Sudoku by Zach Gage,” “SpellTower,” “Solitaire by MobilityWare” ve “Mahjong Titan”; App Store Harikaları “BADLAND,” “Blek,” “Don’t Starve: Pocket Edition,” “Reigns” ve “The Room Two.”

Servise yakında eklenecek oyunlar ise şunlar: “Legends of Kingdom Rush,” “Frenzic Overtime” ve “Leo’s Fortune.”

Apple, 180 oyuna aygıtlardan erişimin donanım ve yazılım uyumluluğuna bağlı olduğunu hatırlatıyoru ve bazı içerikler tüm ülkelerde bulunmayabileceğini dile getiriyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER