AirPods 3 ve yeni iPad mini için oklar 2021’in ilk yarısını işaret ediyor

Analist Ming-Chi Kuo, Apple ürünlerine dair isabetli analiz ve öngörüleriyle tanınıyor. Kuo en son raporunda Apple’ın 2021’deki gelirlerinin iPhone 13’ün pil bileşenindeki değişiklik nedeniyle yüzde 100 oranında artacağını gösteriyor. Kuo, raporunda AirPods 3 ve LED ekranlı iPad mini’ye dair bilgiler de veriyor.

Rapora göre, Taiwan Career Technology önümüzdeki yıl itibarıyla yeniden Apple’ın tedarikçileri arasında yerini alacak. Bu iş birliği Apple’ın 2021’de çıkaracağı tüm ürünleri kapsayacak. Apple’ın takviminde yılın ikinci yarısında iPhone 13 öne çıkarken, AirPods 3 ve yeni iPad için yılın ilk yarısı işaret ediliyor.

iPhone 12’nin pillerinde hâlihazırda yumuşak ve sert levhalardan oluşan bir birleşim kullanılıyor. iPhone 13’lerde ise tamamen yumuşak levhaya geçiş yapılması bekleniyor. Yumuşak levhalı piller sert levhalı pillere kıyasla daha az katmana sahip. Yeni piller sayesinde cihazın içinde yer tasarrufunun sağlanması ve iPhone’ların üretim maliyetinin düşmesi amaçlanıyor.

Taiwan Career Technology’nin iPhone 13 ve iPhone 13 mini’nin pil siparişlerinin yüzde 40 ila 50’sini karşılaması öngörülüyor. Unimicron ve Unitech de diğer tedarikçiler arasında sayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sennheiser CX Plus aktif gürültü engellemeyi uygun fiyatla sunacak

Apple AirPods 3, büyük ihtimalle mevcut AirPods Pro’ya benzer bir tasarıma sahip olacak. AirPods’un yumuşak levhalarının da Taiwan Career Technology tarafından sağlanması öngörülüyor. Mini LED iPad’ler için de Taiwan Career Technology tarafından optik bileşen ve yumuşak levha tedarik edeceği belirtiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...