Apple 9 Eylül tarihinde iPhone 6 ve iWatch akıllı saati tanıtıyor

apple-9-eylul-davetiye-280814 Apple’ın 9 Eylül tarihinde bir basın toplantısı düzenlemesi, bu toplantıda iPhone 6 ve iWatch’u tanıtması bekleniyordu. Dedikodusu ortalıkta dolaşan tarih nihayet resmiyet kazandı. Apple basın kuruluşlarına gönderdiği davetiyelerle 9 Eylülde gerçekleşecek toplantıyı doğruladı.

Davetiyede “Wish we could say more.” şeklinde bir slogan yazıyor. Bunu “Daha fazlasını söylemeyi dileriz.” şeklinde çevirebiliriz. Bu slogan içinde birçok anlamı barındırıyor. “Söylemek” fiilinden yola çıkarak Siri ve sesle kontrolle ilgili yeni özelliklerin tanıtılmasını bekleyebiliriz. iWatch’un genellikle sesle kontrol edilecek bir cihaz olacağı söyleniyor. Bu  şekilde iWatch’un bu özelliğine bir gönderme yapılmış olabilir.

“More” yani “daha fazla” kelimesi de daha büyük ekranlı iPhone telefonunu işaret ediyor olabilir. Apple’ın bu etkinlikte bir yerine iki iPhone 6 modeli tanıtması bekleniyor.

9 Eylül tarihine kadar birçok söylenti ve sızıntıyı görmeye devam edeceğiz. Bunları Teknoblog’da aktarmayı sürdüreceğiz.

Apple 9 Eylül akşamı saat 8’de başlayacak etkinliği muhtemelen Apple TV ve web sitesi üzerinden yayınlayacaktır. Etkinliği canlı olarak takip edin veya etmeyin, sizi Teknoblog’a bekliyoruz. O akşam haber ve analizlerimizle yanınızda olacağız. Şimdiden ajandanıza not etmeyi unutmayın.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun