Apple 9 Eylül tarihinde iPhone 6 ve iWatch akıllı saati tanıtıyor

apple-9-eylul-davetiye-280814 Apple’ın 9 Eylül tarihinde bir basın toplantısı düzenlemesi, bu toplantıda iPhone 6 ve iWatch’u tanıtması bekleniyordu. Dedikodusu ortalıkta dolaşan tarih nihayet resmiyet kazandı. Apple basın kuruluşlarına gönderdiği davetiyelerle 9 Eylülde gerçekleşecek toplantıyı doğruladı.

Davetiyede “Wish we could say more.” şeklinde bir slogan yazıyor. Bunu “Daha fazlasını söylemeyi dileriz.” şeklinde çevirebiliriz. Bu slogan içinde birçok anlamı barındırıyor. “Söylemek” fiilinden yola çıkarak Siri ve sesle kontrolle ilgili yeni özelliklerin tanıtılmasını bekleyebiliriz. iWatch’un genellikle sesle kontrol edilecek bir cihaz olacağı söyleniyor. Bu  şekilde iWatch’un bu özelliğine bir gönderme yapılmış olabilir.

“More” yani “daha fazla” kelimesi de daha büyük ekranlı iPhone telefonunu işaret ediyor olabilir. Apple’ın bu etkinlikte bir yerine iki iPhone 6 modeli tanıtması bekleniyor.

9 Eylül tarihine kadar birçok söylenti ve sızıntıyı görmeye devam edeceğiz. Bunları Teknoblog’da aktarmayı sürdüreceğiz.

Apple 9 Eylül akşamı saat 8’de başlayacak etkinliği muhtemelen Apple TV ve web sitesi üzerinden yayınlayacaktır. Etkinliği canlı olarak takip edin veya etmeyin, sizi Teknoblog’a bekliyoruz. O akşam haber ve analizlerimizle yanınızda olacağız. Şimdiden ajandanıza not etmeyi unutmayın.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...