Teknoblog Mobil Android P Bluetooth kulaklıkların ses ayarlarını hatırlayacak

Android P Bluetooth kulaklıkların ses ayarlarını hatırlayacak

Android P Bluetooth ses ayarları konusunda Android kullanıcılarının yaşadığı sıkıntıya nihayet çözüm getiriyor. Google'ın mobil işletim sistemi, en yeni sürümüyle birlikte her ciha

android p bluetoothAndroid P Bluetooth ses ayarları konusunda Android kullanıcılarının yaşadığı sıkıntıya nihayet çözüm getiriyor. XDA’de yer alan habere göre, Android en yeni sürümüyle birlikte her cihazın ses tercihlerini ayrı ayrı hatırlayabilecek.

Android bundan böyle tercih dosyasında telefona bağlanan her cihazın en son ses ayarını saklayacak ve cihaz bir daha bağlandığında en son saklanan ses ayarını kullanacak.

Bu özellik sıra dışı bir yenilik olmasa da, müzik dinlerken sürekli olarak Bluetooth hoparlör ve kulaklıklar arasında geçiş yapanların kulaklarının yüksek ses nedeniyle “patlama” ihtimalinin aşağıya çekilmesi önemli bir adım niteliği taşıyor.

XDA Developers’a göre, güncelleme için gerekli onay verildi ve özellik işletim sistemine entegre edildi. Dolayısıyla bundan sonra yayınlanacak Android P geliştirici ön izleme sürümlerinde özelliği deneyimlemek mümkün olacak. Android’in en yeni versiyonunun tam sürümünün yayınlanmasının ise sonbahar aylarını bulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Google Pixel sahiplerinin yüzde 75'inden fazlası Android Pie'a geçti
Önceki HaberHonor 10 resmiyet kazandı: 5.84 inç ekran, Kirin 970 işlemci
Sonraki HaberFortnite Mobile: Büyük savaşa girmenin en kolay yolu

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz