Amazon Prime Video’da bireysel kullanıcı profili dönemi başlıyor

Amazon Prime Video, kişiselleştirilmiş kullanıcı profil oluşturma özelliğini dünya genelinde erişime açıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kendi izleme listelerini hazırlayabilecek, kişiselleştirilmiş öneriler alabilecek ve izleme süreçlerini görebilecek.

Söz konusu özelliğin Prime Video aboneleri tarafından memnuniyetle karşılanacağını görmek çok zor değil. Ancak bunun sıradan bir özellik olduğunu ve diğer çevrimiçi içerik servisleri tarafından çok uzun süredir sunulduğunu belirtmekte fayda var. Dolayısıyla burada şaşırtıcı olanın Amazon’un gecikmesi olduğu söylenebilir.

Prime Video kullanıcıları artık abonelik paketleri doğrultusunda altı adet profil oluşturabilecek. Ebeveynler diledikleri takdirde çocukları için özel “Çocuk” profilleri de kurabilecek. Çocuk profillerinde arama sonuçlarında çocuklara uygun içerikler gösterilecek ve öneriler de bu doğrultuda şekillenecek. Çocuk profili aktifken herhangi bir satın alma yapmaya izin verilmeyecek. Diğer profillerdeki satın almalar da PIN koduyla sınırlandırılabilecek. Buna ek olarak, tüm hesaplarda yine PIN ile ebeveyn kontrolleri sağlanabilecek.

Kullanıcılar profillerini Prime Video’nun iOS, Amazon ve Fire TV uygulamaları üzerinden yönetebilecek. Bunlara ek olarak web, Amazon’un Fire tabletleri ve PlayStation 4 gibi platformlar üzerinden profil yönetimi mümkün olacak. TechCrunch’ın haberine göre; Prime Video, Amazon’un Household ayarları içinde cüzdan paylaşımını aktif hâle getirenler için otomatik olarak profiller oluşturacak. Bu profiller Amazon’un “profillerini yönet” sayfası üzerinden devredışı bırakılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chromecast Google TV için büyük yazılım güncellemesi ve gelen yenilikler

Amazon Prime Video için profil oluşturma imkanını ilk olarak Hindistan ile bazı Asya ve Afrika ülkelerinde sunmuştu. Dağıtımın hâlâ kademeli olarak gerçekleştiği ve tüm kullanıcıların bu imkandan hemen yararlanamayacağı belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...