Amazon Alexa kullanıcılarını şarkılarla uyandırabilecek

amazon alexaAmazon Alexa adını taşıyan dijital asistanına küçük, ancak önemli bir özellik ekledi. Bundan böyle dijital asistanı kullananlar, diledikleri şarkıyı, çalma listesini veya müzik türünü alarm sesi olarak ayarlayabilecek.

Kullanıcılar dijital asistana alarm için komut verirken şarkı, çalma listesi, sanatçı veya müzik türü isteğinde bulunabiliyor. Alexa müzikli alarm özelliği kapsamında çeşitli çevrim içi müzik ve radyo servislerini destekliyor.

Amazon Music, doğal olarak özelliğin entegre olduğu müzik platformları arasında başı çekiyor. Listede Spotify, Pandora, TuneIn, SiriusXM ve iHeartRadio da bulunuyor. Kullanıcılar şarkı isteklerini, normal zamanda müzik dinlerken ilettikleri şekilde Alexa’ya ulaştırabiliyor. Bunun için “Alexa, beni sabah saat 7’de Foo Fighters ile uyandır” veya “Alexa, beni sabah saat 8’de 60’ların şarkıları eşliğinde uyandır” şeklinde bir komut vermek yeterli oluyor.

Amazon Alexa müzikli alarm özelliğini bulunduğu tüm cihazlarda sunuyor

Amazon Alexa müzikli alarm özelliğini sadece Amazon Echo hoparlörlerde sunmuyor. Dijital asistanın mevcut olduğu diğer ürünler de söz konusu özelliği destekliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...