Teknoloji

Titanyum kasalı Amazfit Falcon akıllı saat resmen gözler önüne çıktı

amazfit falcon

İlk işaretleri geçtiğimiz mayıs ayında görülen Amazfit Falcon akıllı saat sonunda resmen gözler önüne çıktı. Üst sınıf ve dayanıklı bir akıllı saat olan Falcon, TC4 titanyum tek parça bir kasa tasarımıyla geliyor. Amazfit, yeni saatinin “dayanıklılık ve klas arasındaki dengenin en üst seviyesini” yansıttığını vurguluyor. Aşınmaya dayanıklı olan akıllı saatin kontrol tuşları da titanyumla kaplı.

Askeri düzeyde 15 dayanıklılık testinden geçen Amazfit Falcon, MIL-STD 810G sertifikasına sahip. 20 ATM basınca (200 metre derinlik) kadar suya dayanıklı olan Falcon, bu özelliğiyle Amazfit için bir ilk oluyor.

Zepp OS işletim sistemiyle çalışan akıllı saatte 1.28 inç büyüklüğünde 416 x 416 piksel çözünürlüklü AMOLED dokunmatik ekran mevcut. Piksel yoğunluğu 326 ppi olan ekranın maksimum parlaklık seviyesi ise 1000 nit. Ekranı koruyan safir kristal camın Mohs dayanıklılık puanı ise 10 üzerinden 9. Ekranda parmak izlerinin tutunmasını engelleyen bir kaplama olduğunu belirtmekte de fayda var.

Amazfit Falcon altı uydu pozisyonlama sistemini destekliyor. Çift bant GPS desteği de saatin özellikleri arasında yer alıyor. Böylelikle hem doğru takip hem de kesintisiz sinyal gücü sağlamak mümkün oluyor. Gerçek zamanlı GPS takibi özelliği ise kullanıcılara başlangıç noktasına en kısa yoldan nasıl dönebileceklerini gösteriyor.

amazfit falconKalp atış hızı ölçümü, kandaki oksijen seviyesinin ölçülebilmesi, uyku takibi ve stres seviyesinin ölçümü saatin özellikleri arasında yer alıyor. 150’den fazla iç ve dış mekan spor aktivitesini destekleyen saat, bunlardan 8 tanesini otomatik olarak algılayabiliyor.

Amazfit Falcon’un ekranını spor sırasında sürekli açık tutmak mümkün. Böylelikle kullanıcılar güncel verilerini kolaylıkla görebiliyor. Profesyonel egzersiz cihazlarına bağlanabilmek de Amazfit Falcon’un özellikleri arasında yer alıyor. Veriler Google Fit, Apple Sağlık, Relive, Strava ve Adidas Running gibi üçüncü taraf uygulamalarla da eş zamanlanabiliyor.

amazfit falconFalcon’a ihtiyaç duyduğu enerjiyi 500 mAh kapasiteli pili veriyor. Amazfit, bu pil kapasitesinin iki haftalık bir kullanım süresi sağladığını ve 2 saat içinde doldurulabildiğini belirtiliyor.

WLAN 2.4 GHz ve  Bluetooth 5.0 BLE desteğiyle gelen akıllı saat, Android 7.0 ve üstü ile iOS 12 ve üstü cihazları destekliyor. Amazfit Falcon tartıda 64 gram çekiyor.

Amazfit Falcon ABD’de 500 dolar, Avrupa’da 500 avro, İngiltere’de ise 500 pound karşılığında satılacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER